تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

الهلال ۲ ـ پوهانگ صفر، بزرگ‌ترین قهرمان آسیا!

در فینال لیگ قهرمانان آسیا، الهلال در حضور پرشور هواداران خود در ورزشگاه ملک فهد، چهارمین قهرمانی آسیا را کسب کرد و پرافتخارترین تیم قاره کهن شد.

کد خبر: ۱۱۴۹۵۹
۲۲:۱۳ - ۰۲ آذر ۱۴۰۰

الهلال ۲ ـ پوهانگ صفر

دیدارنیوز: الهلال در شبی که حمایت ۶۸ هزار تماشاگر عربستانی را در اختیار داشت، جام قهرمانی آسیا را بالای سر برد تا با کسب چهارمین عنوان قهرمانی این پیکارها، به تنهایی بر بام فوتبال آسیا ایستاده و عنوان پرافتخارترین تیم باشگاهی در قاره کهن را از آن خود کند. الهلال که پس از قهرمانی در سال ۲۰۰۰ توانست در کنار استقلال به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا تبدیل شود، با برنامه‌ریزی‌های فشرده، استفاده از امکانات و بازیکنان خارجی، پس از ۱۹ سال سومین عنوان قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۹ کسب کند. حتی کسب جام سوم نیز عطش مالکان الهلال برای قهرمانی‌های بعدی را کم نکرد و آن‌ها به فاصله ۲ سال، یک بار دیگر راهی دیدار فینال شدند.

الهلال که در مرحله گروهی تا یک قدمی حذف از مسابقات امسال نیز پیش رفت و در دور گروهی به زحمت صعود کرد، از تمامی امکانات اعم از میزبانی و حمایت حداکثری تماشاگرانش برای قهرمانی برخوردار بود. رقابت‌های امسال برای نخستین بار با ۲۰ تیم برگزار شد و تنها سه تیم برتر دوم راهی مرحله بعد می‌شدند. آبی‌های ریاض پس از استقلال تاجیکستان و با ایستادن در جایگاه دوم جدول، منتظر نتایج سایر گروه‌ها بودند و شاید اگر هیثم عسیری بازیکن الاهلی در دقیقه ۹۴ دیدار با الدحیل با یک پاس در عرض عبدالرحمن غریب را صاحب توپ می‌کرد، الهلال حتی از گروهش صعود نمی‌کرد که بخواهد جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

کسب میزبانی مرحله گروهی و همچنین مراحل یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال آن هم با حضور هواداران، عواملی بود که باعث شد الهلال بتواند با غلبه بر پرسپولیس، النصر و پوهانگ عنوان قهرمانی رقابت‌های امسال را از آن خود کند و با چهار قهرمانی، پرافتخارترین تیم قاره کهن لقب بگیرد. در شبی که جو استادیوم ۶۸ هزار نفری ملک فهد به شکل وحشتناکی به سود الهلال بود، نماینده عربستان از این وضعیت نهایت بهره را برد و شاید همین حضور پرشمار هواداران باعث شد تا تمرکز بازیکنان پوهانگ از دست رفته و در همان ثانیه ۱۶ دروازه خود را باز شده ببینند.

دیدار فینال  بازی به شکل بارونکردنی‌ای برای الهلال آغاز شد. ناصر الدوساری بازیکن جوان میزبان پس از یک توپ ربایی در میانه‌های میدان، چند متری را رو به جلو پیش رفت و با شلیکی دیدنی و سرکش از پشت محوطه جریمه، توپ را به تور دروازه پوهانگ چسباند تا استادیوم ۶۷ هزار نفر ملک فهد منفجر شده و هواداران الهلال سر از پا نشناسند.

کره ای‌ها که مشخصا از جو استادیوم و حضور پرتعداد تماشاگران سعودی دچار استرس شده بودند، تا دقایقی پس از این گل نیز خودشان را در زمین پیدا نکردند تا اینکه رفته رفته بازیکنان پوهانگ توانستند با شرایط موجود کنار آمده و حتی تا آستانه باز کردن دروازه الهلال نیز پیش رفتند. در دقیقه ۱۲ شین جین هو ستاره خط میانی پوهانگ که فصل قبل در لباس اولسان و با بازوبند کاپیتانی این تیم جام قهرمانی را بالای سر برده بود، تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفت، اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و نیمه اول با برتری یک بر صفر الهلال به پایان رسید.

دقیقه ۶۳ موسی مارگا تیر خلاص را بر پیکر پوهانگ وارد کرد. روی شروع مجدد عبدالله المعیوف سنگربان بافتیمبی گومیس صاحب توپ شد و این بازیکن با یک پاس در عمق، موسی مارگا را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن نیز با ضربه‌ای فنی به گوشه دروازه، گل دوم آبی‌های ریاض را به ثمر رساند و الهلال دو بر صفر پیش افتاد و این نتیجه تا پایان باقی ماند تا قهرمان عربستان، عنوان قهرمانی آسیا را نیز از آن خود کند.

با این پیروزی، الهلال در هشتمین فینال آسیایی خود چهارمین عنوان قهرمانی را کسب کرد تا بیش از پیش دست نیافتنی‌تر شود. حالا آن‌ها با رکورد‌های ویژه‌ای نظیر بیشترین حضور در دیدار پایانی و بیشترین قهرمانی، با اقتدار و بدون رقیب، بر قله فوتبال باشگاهی آسیا می‌ایستند تا حسرت کسب عنوان قهرمانی برای تیم‌های ایرانی به ۲۸ سال برسد. ضمن اینکه این شصت و سومین قهرمانی الهلال در رقابت‌های مختلف داخلی و بین المللی بود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر