تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی: اگر پروتکل‌ها رعایت شود تماشاگران بیشتری به ورزشگاه می‌روند

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی می‌گوید به ما اعلام شد نزدیک به ۷۰ درصد جمعیت کشور ما دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند. بیشتر افرادی هم که به ورزشگاه می‌آیند، واکسن زده‌اند و بعید می‌دانم با رعایت کردن پروتکل‌ها مشکل خاصی ایجاد شود.

کد خبر: ۱۱۴۷۴۲
۱۲:۳۰ - ۳۰ آبان ۱۴۰۰

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی: اگر پرتوکل‌ها رعایت شود تماشاگران بیشتری به ورزشگاه می‌روند

دیدارنیوز - غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آغاز حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: از مدت‌ها قبل پیگیر حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها به عنوان سرمایه‌های ارزشمند میادین ورزشی بودیم. در این خصوص جلساتی با وزارت بهداشت برگزار شد و قول دادند از اول آذر این اتفاق بیفتد. ساز و کار‌ها هم فراهم شد تا از این تاریخ با رعایت اصولی مثل پروتکل‌های بهداشتی، همراه داشتن کارت واکسیناسیون و کنترل تماشاگران در تمام میادین ورزشی، آن‌ها بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

وی افزود: حضور تماشاگران در بازی استقلال و نساجی را به فال نیک می‌گیریم. همه دیدند که جوانان به این دلیل که پس از مدت‌ها دوری از فوتبال و ورزش توانستند وارد ورزشگاه شوند، خیلی خوشحال بوده و با شوق خاصی حضور پیدا کردند. ایراداتی هم از طرف برگزارکنندگان مسابقه وجود داشت که طبق صحبت‌های انجام شده و پیگیری‌های صورت گرفته، قول دادند آن‌ها را برطرف کنند. باید این کار از جایی شروع می‌شد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد ادعای مهدی علی‌نژاد، معاون وزیر ورزش مبنی بر اینکه حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی برای دیدار استقلال و نساجی آزمایشی بوده است، توضیح داد: این حضور حالت پایلوت نداشت. به این دلیل می‌گویند آزمایشی که پس از مدت‌ها برای اولین بار چنین اتفاقی رخ داد. از دنیا عقب مانده بودیم و در کل جهان تماشاگران در ورزشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند. روز گذشته اعلام شد نزدیک به ۷۰ درصد جمعیت کشور ما دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند. بیشتر افرادی هم که به ورزشگاه می‌آیند، واکسن زده‌اند و بعید می‌دانم با رعایت کردن پروتکل‌ها مشکل خاصی ایجاد شود. در صورت رعایت این پروتکل‌ها، مسئولان از بازی‌های بعدی اجازه می‌دهند تماشاگران بیشتری وارد ورزشگاه شوند.

نوروزی در مورد اینکه آیا وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها در تعامل مستقیم با سازمان لیگ هستند پاسخ داد: همه می‌دانند فوتبال ساختار جداگانه‌ای دارد. متاسفانه در برخی موارد اتفاقاتی می‌افتد، اما طبق هماهنگی‌هایی که با وزارت بهداشت و فدراسیون داریم، تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی در باره اینکه آیا مشکلی برای افزایش تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها از بازی‌های بعدی ندارد، گفت: با توجه به اینکه مرحله اول را پشت سر گذاشتیم و نواقص کار هم دیده شد، با همکاری وزارت بهداشت کار‌ها را پیش می‌بریم. سیستم هوشمند برای حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها خیلی مهم است. باید در این سیستم کارت واکسیناسیون مراجعه‌کنندگان خوانده شود. درصورت ایراد داشتن این سیستم نمی‌توان حضور تعداد تماشاگران را کنترل کرد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص ادعای برخی افراد نسبت به اینکه ثبت دو دز واکسن آن‌ها در سیستم هوشمند انجام نشده، توضیح داد: از اینگونه مشکلات وجود دارد. خود ما ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی را واکسن زدیم، اما وقتی برخی از آن‌ها به سیستم مراجعه می‌کنند، می‌بینند که ثبت نشده، بار دیگر برای ثبت شدن دو دوز واکسن زدن آن‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و این موضوع را در سامانه ثبت کردیم. در مورد ایراد‌های مربوط به حضور تماشاگران هم پیگیری‌های بیشتری انجام می‌دهیم تا با قدرت شاهد حضور آن‌ها در میادین ورزشی باشیم. از تماشاگران هم می‌خواهم مراعات کنند تا خودشان و دیگر هموطنان به مخاطره نیفتند.

نوروزی در گفتگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران درباره آخرین وضعیت کرونایی کشورمان عنوان کرد: خوشبختانه تهران و بیشتر نقاط کشورمان وضعیت زرد دارند و برخی نقاط هم آبی شده است. تعداد شهر‌های قرمز خیلی کم شده هر چند فوت یک نفر هم جای تاسف دارد، اما تعداد مرگ و میر هم کاهش یافته، اگر رعایت کنیم و دست به دست هم بدهیم، می‌توانیم شاهد محو شدن کرونا از کشورمان باشیم.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر