تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

قانون جدید AFC تهدیدی برای فوتبال ایران!

طرح جدید AFC میتواند باعث تغییرات فراوانی در برگزاری جام باشگاه‌های آسیا شود و کیفیت برگزاری این مسابقات را به شکل عمده ایی بالا ببرد.

کد خبر: ۱۱۴۶۸۹
۱۴:۵۰ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰

قانون جدید AFC تهدیدی برای فوتبال ایران!

دیدارنیوز - با توجه به قانون فعلی تیم‌ها در لیست اولیه خود میتوانند حداکثر ۴ بازیکن خارجی که ملیت حداقل یکی از آن‌ها آسیایی باشد را ثبت نمایند که هر چهار بازیکن مذکور میتوانند به صورت همزمان در زمین مسابقه نیز حاضر گردند.

اما در مصوبه جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه‌ها میتوانند بدون هیچ محدودیتی در لیست اولیه و در زمان پنجره ثبت نام مسابقات بازیکنان خارجی خود را ثبت نمایند، اما در لیست نهایی هر مسابقه که میباید ۹۰ دقیقه قبل از آغاز مسابقه به ناظر مسابقه تحویل گردد، تنها مجاز به ثبت ۴ بازیکن خارجی از میان آن‌ها میباشند که مجددا هر چهار بازیکن نیز همزمان میتوانند در زمین مسابقه حاضر گردند.

بدیهی است تفاوت این مصوبه جدید با قانون قبلی تنها در آزاد بودن ثبت بازیکنان خارجی در لیست اولیه تیم قبل از آغاز مسابقات میباشد.

این طرح میتواند از لحاظ کمی و کیفی روی برگزاری لیگ‌های داخلی و خارجی در آسیا تاثیر بگذارد و از سویی تهدیدی برای باشگاه‌های ایران باشد؛ از یک سو باشگاه‌های حوزه حاشیه خلیج فارس، سوپرلیگ چین و... باتوجه به اینکه محدودیت مالی ندارند، امکان خرید بازیکنان بیشتری را خواهند داشت و همچنین محدودیت برای قرارگیری در فهرست آسیایی هم نخواهد بود. در سال‌های اخیر بسیاری از بازیکنان بزرگ به خاطر خروج از لیست لیگ قهرمانان ترجیح دادند که درخواست جدایی بدهند.

از طرف دیگر در سال‌های گذشته امکان آنالیز تیم‌ها بر اساس ۳+۱ خارجی ثبت شده وجود داشت، اما حالا این موضوع وجود نخواهد داشت و از بین سایر خارجی‌ها بازیکن ۴ بازیکن در زمین بازی خواهند کرد. این در حالی است که بسیاری از تیم‌های ایرانی حتی امکان خرید چهار سهمیه خود را هم ندارند، همانطور که پرسپولیس در دوره اخیر لیگ قهرمانان فقط بوژیدار رادوشویچ را به عنوان بازیکن غیرایرانی در لیستش قرار داد.

با این حال در یک شرایط ایده آل، چنین طرحی علاوه بر افزایش کیفیت در لیگ قهرمانان آسیا، رقابت را بین باشگاه‌ها افزایش می‌دهد و البته باید امیدوار بود که ایران نیز به زودی وارد این فضای رقابتی شود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر