تیتر امروز

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۰) + فایل صوتی

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!

سالهاست که روابط ترکیه و امارات چندان مساعد نبوده است. با این حال دولت اردوغان حالا سیاست‌هایش را در قبال امارات تغییر داده است. تغییری که به نظر برای هر دو طرف پرسود است!

آرامش نسبتی در بازار ارز

قیمت دلار امروز هم در مدار کاهشی قرار داشت. این ارز خارجی با افت قیمت 81 تومانی نسبت به روز قبل، به مرز 27 هزار و 889 تومانی رسیده است. در حال حاضر معامله گران چشم انتظار فرا رسیدن آذرماه و شروع مذاکرات هسته‌ای هستند.

کد خبر: ۱۱۴۵۹۶
۱۰:۰۱ - ۲۸ آبان ۱۴۰۰

 

آرامش نسبتی در بازار ارز

 

دیدارنیوز: به نظر در واپسین روز‌های آبان ماه تحرکات معامله گران بازار ارز کمتر شده است. به این خاطر که از قبل اعلام شده بود مذاکرات برجام در نیمه نخست آذرماه آغاز خواهد شد. با توجه به این موضوع معامله گران ارزی ترجیح می‌دهند تا زمان آغاز مذاکرات فعالیت چندانی در بازار نداشته باشند و اوضاع و شرایط را از دور رصد کنند.

ضمن اینکه اهرم‌ها و نشانه‌های دیگر برای رشد قیمت دلار هم ثابت هستند. قیمت درهم در معاملات پشت خطی شب گذشته در محدوده ۷ هزار و ۷۱۵ تومانی قرار گرفت که نسبت به دو شب قبل هیچ تغییری نداشت. در واقع از مسیر قیمت درهم هیچ گونه سیگنالی درباره کاهش یا افزایش نرخ دلاری داده نشد.

البته شب گذشته خبر‌های مثبتی هم درباره مذاکرات برجام منتشر شد که مانعی برای رشد قیمتی این ارز خارجی بود. یکی از این خبر‌ها درباره توئیت میخائیل اولیانوف، رئیس تیم مذاکره کننده در رفع تحریم‌های ایران، بود که در آن به اشتراک نظر همه کشور‌ها درباره برقراری مجدد برجام اشاره کرده بود. خبر دیگر مربوط به یک بیانیه سیاسی درباره ایران بود که روی وبسایت وزارت خارجه آمریکا قرار گرفته و در آن به رفع تحریم‌های ایران و برقراری ارتباط با این کشور اشاره شده است.

پوند و یورو، دیگر ارز‌های مهم بازار، هم امروز کاهش قیمت داشتند. اکنون نرخ یورو نسبت به روز قبل ۱۳۱ تومان کم شده و به مرز ۳۱ هزار و ۹۳۵ تومانی رسیده است. قیمت پوند هم با افت ۱۹۰ تومانی در مقایسه با دیروز، در محدوده ۳۸ هزار و ۱۳۰ تومانی قرار دارد.

منبع: کاما پرس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر