تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی خواستار شد:

فراهم شدن امکان ثبت نام کارگران ساختمانی در طرح مسکن ملی

هادی ساداتی نایب رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی با تاکید بر این که ۹۰ درصد کارگران ساختمانی در کشور مستاجر هستند بر لزوم فراهم آمدن امکان ثبت نام کارگران ساختمانی در طرح‌های مسکن تاکید کرد.

کد خبر: ۱۱۴۵۱۷
۱۳:۴۸ - ۲۶ آبان ۱۴۰۰

کارگران ساختمانی مسکن ملی

دیدارنیوز: نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی می‌گوید در حالی که کارگران ساختمانی بیشترین قشری بودند که از بحران کرونا آسیب دیدند و اشتغال آن‌ها دچار وقفه شد، اما کمترین حمایت را به لحاظ مالی و بیمه بیکاری دریافت کردند. او با بیان اینکه ۹۰ درصد کارگران ساختمانی مستاجرند، بر لزوم فراهم کردن امکان ثبت‌نام کارگران ساختمانی در طرح‌های مسکن تاکید کرد.

هادی ساداتی  اظهار کرد: در دوران کرونا به دلیل توقف ساخت و ساز‌ها و پروژه‌های عمرانی، فعالیت کارگران ساختمانی با وقفه مواجه شد و تا ماه‌ها کرونا بر زندگی و معیشت و اشتغال کارگران ساختمانی تاثیر گذاشت.

وی ادامه داد: متاسفانه کارگران ساختمانی جزو محروم‌ترین اقشار جامعه به شمار می‌روند که نه تنها امنیت شغلی بلکه امنیت اجتماعی هم ندارند و تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند و تنها امیدشان همان بیمه‌ای است که دارند، ولی هر از گاهی به بهانه‌های مختلف و عناوینی مثل کسری منابع یا مصارف دیگر، آن‌ها از بیمه تامین اجتماعی محروم می‌شوند.

۹۰ درصد کارگران ساختمانی مستاجرند

نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با بیان اینکه ۹۰ درصد کارگران ساختمانی مستاجر هستند، افزود: کارگران ساختمانی در طرح‌هایی مثل مسکن ملی یا جهش مسکن که برای مسکن و خانه دار شدن مردم پیش بینی شده نمی‌توانند ثبت نام کنند یا در ارتباط با قوانین مصوب و دستورالعمل‌هایی که صادر می‌شود نمی‌توانند درخواست مسکن بدهند، در حالی که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها مستاجرند.

ساداتی با اشاره به مساعد نبودن شرایط ساخت و ساز در کشور گفت: در حال حاضر بیشتر سرمایه‌ها و عموم ساخت و ساز‌ها متوقف است و همه منتظرند ببینند که این دولت چه تصمیمی درباره بازار مسکن خواهد گرفت. امیدواریم که اتفاقات خوبی در بحث مسکن به ویژه برای کارگران ساختمانی بیفتد.

نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی درباره هدفگذاری ایجاد اشتغال میلیونی در کشور و فعال کردن بخش مسکن توسط دولت هم، گفت: معتقدم که اکنون با شرایط خاصی به لحاظ بازار کار و اشتغال روبه‌رو هستیم و آنچه که دولت از اشتغال میلیونی مدنظر دارد بیشتر در بحث اشتغال خانگی، کسب و کار‌های کوچک و صنایع دستی متمرکز است.

رونق مشاغل با فعال کردن بخش مسکن

وی با بیان اینکه برنامه اشتغالی دولت کمتر به حوزه ساخت و ساز ورود خواهد کرد، گفت: در ارتباط با صنعت ساختمان بعید می‌دانم که بحث خاصی باشد الا اینکه دولت اعلام کرده قرار است سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل بدهد؛ البته اگر دولت در برنامه اشتغال میلیونی خود بخش مسکن را فعال کند، از این طریق رشته شغل‌های زیادی رونق می‌گیرند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر