تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

جام ملت‌های اروپای کوچک در پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲

با حضور، لهستان، ایتالیا، پرتغال، اتریش، سوئد و چند تیم دیگر که تکلیفشان مشخص خواهد شد، پلی آف جام جهانی 2022 قطر آماده برگزاری جام ملت‌های اروپای کوچک خواهد شد.

کد خبر: ۱۱۴۳۶۵
۰۹:۰۶ - ۲۵ آبان ۱۴۰۰

پلی آف جام جهانی قطر

دیدارنیوز - با برگزاری بازی‌های امشب (سه شنبه)، پرونده مسابقات گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا بسته خواهد شد. دور نهایی مقدماتی جام جهانی در اروپا در ۱۰ گروه برگزار شد که تیم‌های صدرنشین هر گروه مستقیما به جام جهانی صعود می‌کنند و تیم‌های دوم هر گروه هم راهی پلی آف خواهند شد تا برای صعود، شانس خود را دوباره امتحان کنند.

یکشنبه شب، شاهد شروع یک داستان هیجان انگیز بودیم؛ داستانی که به اندازه معرفی تیم‌های صعود کننده از گروه‌های ده گانه جذابیت داشت. در این شب، تیم ملی پرتغال با نتیجه دو بر یک مغلوب صربستان شد تا با قرار گرفتن در رتبه دوم، شانس صعود مستقیم را از دست داده و راهی پلی آف شود. در این شب، تیم‌های سوئد، اسکاتلند، روسیه و اتریش هم به جمع پلی آفی‌ها اضافه شدند؛ مسابقاتی که امشب یک عضو مخوف دیگر هم به آن اضافه شد!

شب دوم هفته پایانی مسابقات دور گروهی در حالی برگزار شد که احتمال عدم صعود مستقیم انگلیس و ایتالیا به عنوان فینالیست‌های یورو ۲۰۲۱ وجود داشت. سه شیر‌ها در گروه I با ۱۰ گل سن مارینو را درهم کوبیدند تا در شب شکست ۲-۱ لهستان مقابل مجارستان، به عنوان تیم اول گروه راهی جام جهانی شوند. به این ترتیب لهستان با لواندوفسکی راهی پلی آف شد تا به جمع بزرگان این مرحله اضافه شود. البته لهستان تنها عضو مخوف اضافه شده به پلی آف در شب دوم هفته پایانی نبود و ایتالیا به عنوان قهرمان یورو، امشب با توقف مقابل ایرلند شمالی، صدر جدول گروه C را تقدیم سوئیس کرده و خود راهی پلی آف شد!

به این ترتیب تا این لحظه ترکیب وحشتناکی را در پلی آف جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا شاهد هستیم؛ جایی که علاوه بر قهرمان جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۱، پرتغال به عنوان قهرمان جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ هم حضور دارد. این تیم با حضور کریستیانو رونالدو نتوانست به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کند و اینک باید در پلی آف شانس خود را امتحان کند. البته این مرحله قطعا سخت‌تر از دور گروهی خواهد بود چرا که تیم‌های بزرگ همین طور در حال اضافه شدن به آن هستند. سوئد، اسکاتلند، روسیه و اتریش به همراه ۲ تیم برتر لیگ ملت‌های اروپا و البته یکی از سه تیم هلند، ترکیه و نروژ از گروه G و ولز از گروه E دیگر تیم‌های پلی آف خواهند بود؛ جایی که تنها ۳ سهمیه در خود جای داده و از بین این همه تیم مدعی و پرستاره قطعا ۹ تیم در پایان، طعم حسرت حضور در قطر را خواهند چشید.

این در حالی است که تا کنون تکلیف حضور ۱۱ تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شده که از بین این تیم‌ها ۹ تیم اروپایی هستند و فردا یک تیم دیگر به جمع آن‌ها اضافه خواهد شد (از گروه G که هنوز تکلیف تیم اول آن مشخص نیست). آلمان، دانمارک، بلژیک، فرانسه، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلستان و سوئیس تیم‌های اروپایی هستند که به همراه قطر (میزبان) و برزیل تا این لحظه جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده اند

بدون ورود به فاز مقایسه تیم‌های صعود کننده با تیم‌های حاضر در پلی آف اروپا، می‌خواهیم از جام جهانی کوچکی در اروپا صحبت کنیم که ناخواسته ایجاد شده تا راهی برای صعود ۳ تیم از بین ۱۲ تیم سرشناس اروپایی به جام جهانی اصلی باشد. پرتغال با کریستیانو رونالدو یک یورو فتح کرده و در سال‌های پایانی فوتبال این فوق ستاره دوست ندارد که بیننده جام جهانی از پای تلویزیون باشد. رونالدو که در یونایتد، فشار زیادی را روی دوش خود احساس می‌کند، در شرایط کنونی باید بار صعود سخت از پلی اف به جام جهانی را هم به دوش بکشد.

علاوه بر پرتغال شاهد حضور تیم ملی ایتالیا در پلی آف خواهیم بود؛ تیمی که با ستاره‌های نوظهور خود همین چند ماه پیش یورو را مقتدرانه فتح کرد؛ شاگردان مانچینی ناباورانه از صعود مستقیم بازماندند و اینک هیچ راهی جز صعود از پلی آف ندارند اگر می‌خواهند به نسل سوخته، تغییر نام ندهند. لهستان و لواندوفسکی از دیگر تیم‌های مخوف پلی آف هستند که در کنار سوئد و اتریش که تیم‌های جذابی در یورو بودند، حریفان آسانی برای بزرگان این مرحله به شمار نمی‌روند؛ به این تیم‌ها باید گزینه‌های احتمالی امشب را هم اضافه کنیم؛ یکی از تیم‌های نروژ (با هالند)، ترکیه (تیم خطرناک در چنین مراحلی) و هلند (با ستاره‌هایی که در اوج هستند) در پایان بازی‌های شب پایانی به جمع پلی آفی‌های مخوف اروپا اضافه خواهد شد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر