تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...
آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود؛ وی جزء معدود سیاستمدارانی است که هر چه بیشتر بر مسند صدارت بود بر میزان محبوبیتش افزوده شد. تصور آلمان بدون مرکل مانند پاریس بدون برج ایفل است.

بادامچیان: اغلب اقتصاددانان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالف بودند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره لایحه دوفوریتی دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: اغلب اقتصاددانانی که با رئیس جمهور جلسه داشتند با این امر مخالف بودند و برخی نهاد‌های امنیتی هم درباره تبعات امنیتی آن تذکر داده اند.

کد خبر: ۱۱۴۳۲۷
۱۴:۱۲ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

بادامچیان: اغلب اقتصاددانان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالف بودند

دیدارنیوز - اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه با اشاره به اینکه تلاش دولت برای حل مشکلات کشور و مردم بر همگان آشکار است، اظهار داشت: موفقیت دولت در حل مشکل اساسی کرونا، گسترش ارتباطات منطقه‌ای و بین المللی و نیز اعلام صریح و شفاف سیاست خارجی ستودنی است.

وی در ادامه با اشاره به ۴ پرسش کلیدی رئیس جمهور از اقتصاددانان گفت: کلید اصلی پاسخ به این پرسش ها، حفظ ارزش پول ملی است.

بادامچیان افزود: دولت سیزدهم می‌تواند با استفاده از تجربه آموخته‌های اقتصاد و بها دادن به مردم، مشکلات فعلی را حل کند و با تحول در بودجه نویسی، بودجه ۱۴۰۱ را ابزار تعادل اقتصادی قرار دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اگر روال بودجه به سبک ۴۰ ساله قبلی باشد تنگنا‌ها باقی می‌ماند و پول پاشی به سفره مردم دردی را دوا نمی‌کند.

وی تاکید کرد: یارانه مسکّن هستند و چاره اقتصاد کشور در راهبرد‌های اقتصاد مقاومتی است.

بادامچیان همچنین درباره لایحه دوفوریتی دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: اغلب اقتصاددانانی که با رئیس جمهور جلسه داشتند با این امر مخالف بودند و برخی نهاد‌های امنیتی هم درباره تبعات امنیتی آن تذکر داده اند.

وی افزود: دولت باید محاسبات خود را درباره این تصمیم گیری دقیق کند.

وی با بیان اینکه به دلیل کاهش ارزش پول ملی آثار این تصمیم در بازار روی کالا‌های دیگر اجتناب ناپذیر است اضافه کرد: این طور نیست که ۱۱۰ هزار تومان به حساب مردم واریز شود و پیش بینی قیمت‌ها در مورد کالا‌هایی که ارز آن‌ها حذف شود همانی باشد که کارشناسان دولت برآورد کرده اند و در مورد دیگر کالا‌ها و خدمات اتفاق جدید قیمتی نیفتد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اقدام رئیس قوه قضاییه در بازدید از انبار‌های سازمان اموال تملیکی گفت: بازدید رئیس قوه قضاییه از انبار‌های سازمان اموال تملیکی و تعیین تکلیف پرونده‌های موجود در این سازمان موجب شده ۲ قاضی برای رسیدگی به این پرونده‌ها مستقر شوند که امیدواریم هرچه زودتر تکلیف این پرونده‌ها مشخص شود و جلوی حیف و میل این اموال هم گرفته شود.

بادامچیان در ادامه با اشاره به سالگرد شهادت سرلشگر پاسدار حسن طهرانی مقدم اظهار داشت: شهید طهرانی مقدم با کوشش و ابتکار خود در صنعت موشکی کمک کرد تا گزینه نظامی روی میز آمریکا بی اعتبار گردد و ایران را به درجه بالایی از بازدارندگی برساند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچینین درباره سفر مقامات عربی به سوریه به ویژه سفر وزیر خارجه امارات به دمشق گفت: حکومت سوریه و موقعیت بشار اسد در این کشور به پایه‌ای از ثبات رسیده و کسانی که برای سرنگونی او یک دهه توطئه کرده بودند اکنون اعتراف دارند که این دسیسه‌ها و توطئه‌ها شکست خورده است.

وی افزود: آن‌ها با این منطق که دستی را که نمی‌شود برید باید بوسید، در حال تصحیح راهبرد‌های خود هستند و به زودی سوریه به اتحادیه عرب برمی گردد و عربستان باید اعتراف کند سیاست‌های او در برابر اسد اشتباه بوده است.

بادامچیان همچنین با اشاره به عقب نشینی نیرو‌های ائتلاف در منطقه حدیده یمن و شکست مزدوران عربستان در مارب اظهار داشت: ما شاهد فصل نوینی از پیروزی‌های نیرو‌های مقاومت در یمن هستیم و به زودی متجاوزان در برابر مردم یمن زانو خواهد زد.

وی ادامه داد: حمله ثروتمندترین دولت عرب به فقیرترین کشور عرب با شکست عربستان به زودی به یک افتضاح سیاسی تبدیل خواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به سخنان روشنگرانه سید حسن نصرالله به مناسبت روز شهید گفت: جهان عرب باید به تحلیل سید حسن نصرالله از روند پیروزی‌های مقاومت در منطقه دقیق گوش دهد، چرا که پیش بینی‌های او از افول رژیم اشغالگر قدس و نیز نیرو‌های آمریکایی در منطقه در حال تحقق است.

بادامچیان همچنین درباره ترور نخست وزیر عراق اظهار داشت: پهپاد‌های مورد استفاده برای ترور نخست وزیر عراق فرانسوی بودند و از پایگاه‌های آمریکا در عراق پرواز کرده بودند.

وی افزود: ابهامات نتایج انتخابات در عراق باید برطرف شود و آمریکایی‌ها نمی‌توانند با شلوغ کردن اوضاع سیاسی در عراق درباره نتایج ابهام آمیز این انتخابات سرپوش بگذارند.

وی همچنین با اشاره به اظهار نظر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای ایجاد ناتوی اروپایی گفت: این نشانه بی اعتمادی اروپا به آمریکا است و اروپایی‌ها عمق بحران آمریکا را درک می‌کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان انفجار در نمازجمعه اهل سنت افغانستان را محکوم کرد و گفت دولت فعلی افغانستان باید هرچه سریع‌تر امنیت اهل قبله و نمازگزاران در مساجد را حفظ نماید.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر