تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

ایتالیا در کابوس بلفاست به دنبال رزرو بلیط جام جهانی قطر

ایتالیا برای رسیدن به جام جهانی کار سختی را در زمین ایرلند در پیش دارد و باید یک برد قاطع در شهری به دست بیاور که هرگز در آن برنده نبوده

کد خبر: ۱۱۴۳۲۵
۱۳:۳۱ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

ایتالیا در مقدماتی جام جهانی

دیدارنیوز - تساوی ۱-۱ ایتالیا مقابل سوئیس در بازی قبلی انتخابی جام جهانی، وضعیت این تیم را برای صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۲۲ در شرایطی خطرناک قرار داد. آتروزری امشب باید مقابل ایرلند شمالی به میدان برود. اما شاگردان مانچینی در این بازی به چه نتیجه‌ای نیاز دارند تا حضور خود در جام جهانی را رقم بزنند؟

در ورزشگاه المپیکو، ایتالیا نتوانست مقابل سوئیس برنده شود و پنالتی آخرین لحظات بازی هم توسط جورجینیو به بیرون زده شدتا شاگردان مانچینی همچنان با ۱۵ امتیاز به طور مشترک همراه با سوئیس و البته به لطف تفاضل گل بهتر در صدر بمانند.

ایتالیا امشب میهمان ایرلند شمالی است و سوئیس میزبان بلغارستان. ایتالیا باید برای صعود بازی را ببرد یا اینکه نتیجه‌ای مشابه نتیجه سوئیس بگیرد.

تفاضل گل ایتالیا ۱۱ است و تفاضل گل سوئیس ۹. بنابراین در صورت برد هم ایتالیا ممکن است هنوز نگرانی بابت صعود داشته باشد. اگر نتایج دو تیم به گونه‌ای باشد که تفاضل گل آن‌ها برابر شود، در این صورت بازی‌های رو در رو باید ملاک قرار گیرد که البته هر دو بازی ایتالیا و سوئیس با تساوی تمام شده است. اما در این زمینه سوئیس اوضاع بهتری دارد چرا که در زمین حریف به تساوی ۱-۱ رسیده اند در صورتی که بازی رفت با نتیجه ۰-۰ در شهر بازل به پایان رسیده بود.

در رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره اروپا، فقط تیم‌های صدرنشین گروه‌های ده گانه به طور مستقیم به جام جهانی صعود می‌کنند و تیم‌های دوم راهی پلی اف خواهند شد تا با اضافه شدن دو تیم از لیگ ملت‌های اروپا، در مجموع این دوازده تیم در دو مرحله نیمه نهایی و فینال به مصاف هم بروند و سه سهمیه دیگر اروپا از بین آن‌ها مشخص شود. این یعنی یک مسیر بسیار سخت و پیچیده برای تیم‌هایی که راهی پلی اف خواهند شد. اتفاقی که برای پرتغال رخ داد و در آخرین لحظات، صعود مستقیم به جام جهانی را از دست داد و باشکست مقابل صربستان راهی پلی آف شد.

ایتالیا در شرایطی به برد در زمین ایرلند احتیاج دارد که نتایج قبلی این تیم در بلفاست نشان می‌دهد که ان‌ها هیچ بردی در این شهر به دست نیاورده اند و حتی جام جهانی ۱۹۵۸ را نیز به دلیل شکست در این شهر از دست دادند.

روبرتو مانچینی می‌داند که تیمش کار خیلی سختی را در پیش دارد چرا که در بازی دیگر این گروه سوئیس میزبان است و بسیار راحت‌تر می‌تواند به برد برسد. ایتالیا در بازی‌های قبلی در شهر بلفاست دو تساوی و یک شکست داشته است. ایتالیا در ۱۵ ژانویه ۱۹۵۸ با شکست ۲-۱ مقابل ایرلند در بلفاست فرصت رسیدن به جام جهانی آن سال را از دست داد. ان تنها باری بود که ایتالیا جام جهانی را از دست می‌داد و البته این روند تا سال ۲۰۱۸ نیز ادامه داشت که در آن سال تیم ایتالیا با هدایت جامپیرو ونتورا مقابل سوئد در پلی اف ناکام ماند و از رسیدن به جام جهانی بازماند.

ماجرای بازی سال ۱۹۵۸ جالب بود. آن بازی قرار بود یک ماه زودتر برگزار شود، اما داور مجارستانی آن بازی یعنی «شولت» در لندن گرفتار شده بود، چون هواپیمای حامل او به دلیل هوای مه آلود در لددن فرود آمده بود و نمی‌توانست پرواز کند. دو تیم، اما با هم بازی کردند و به تساوی ۲-۲ رسیدند، اما چون داور بین المللی در آن بازی حضور نداشت آن بازی به عنوان یک بازی دوستانه در نظر گرفته شد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر