تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

مراتب ثبت ملی ۵ اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار کردستان ابلاغ شد

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌های جداگانه به استاندار کردستان مراتب ثبت ملی پنج اثر فرهنگی‌تاریخی را ابلاغ کرد.

کد خبر: ۱۱۴۲۹۱
۱۰:۴۹ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

مراتب ثبت ملی ۵ اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار کردستان ابلاغ شد

دیدارنیوز: در یکی از نامه‌های سید عزت‌الله ضرغامی به بهمن مرادنیا آمده است: در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی «منظر فرهنگی اورامانات (هورامان)» واقع در پهنه جغرافیایی استان‌های کرمانشاه و کردستان که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره ۳۲۸۹۰ مورخ ۹۸/۷/۲۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ می‌شود.  
اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این وزارت است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این وزارت ممکن خواهد بود.
همچنین در چهار نامه دیگر ضرغامی به استاندار کردستان، مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی‌تاریخی این استان ابلاغ شد: 
«تپه حاجی حسین» واقع در شهرستان دیواندره به شماره ۳۳۲۱۱ 
«تپه قلعه روبرو (تپه روستای جیران منگه)» واقع در شهرستان دیواندره به شماره ۳۳۲۱۴
«تپه کوشکله سقز» واقع در شهرستان سقز، به شماره ۳۳۴۱۴ 
«خانه قمری» واقع در شهرستان دیواندره، به شماره ۳۳۴۱۵


منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر