تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

CAS رای نهایی دیدار پرحاشیه سایپا - پیکان صادر می‌کند

پس از آنکه تیم پیکان در بازی با سایپا در هفته بیست و سوم لیگ برتر فصل گذشته 6 تعویض کرد و در کمیته انضباطی و استیناف دو رای متفاوت به نفع هر دو تیم صادر شد، حالا سایپا که در دسته پایینتر حضور دارد با شکایت در دادگاه ورزشی CAS به دنبال گرفتن حق خود است.

کد خبر: ۱۱۳۸۶۳
۱۱:۲۴ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰

شکایت سایپا از پیکان در دادگاه CAS

دیدارنیوز - فصل گذشته دیدار دو تیم سایپا و پیکان در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر در شرایطی برگزار شد که نارنجی پوشان در کورس بقا در لیگ بودند و به سه امتیاز این بازی نیاز داشتند، ولی نتیجه را دو بر یک واگذار کردند.

بعد از پایان بازی مشخص شد تیم پیکان ۶ تعویض در این دیدار انجام داده و یک تعویض اضافی داشته و این موضوع جنجال زیادی بپا کرد و اظهار نظر‌های مختلفی در موردش شد و پرونده آن به کمیته انضباطی و سپس به استیناف رفت.

CAS  رای نهایی دیدار پرحاشیه سایپا - پیکان صادر می‌کند

قوانین انضباطی در این خصوص ساکت بود و از همین رو بحث‌های زیادی در این مورد شکل گرفت. کمیته انضباطی چند روز بعد از این دیدار حکم را به سود سایپا داد و نتیجه بازی را ۳ بر صفر به سود این این اعلام کرد. این حکم علاوه بر پیکان با اعتراض نساجی و ذوب آهن که در کنار سایپا در جنگ برای ماندن در لیگ بودند هم همراه شد.

پرونده به کمیته استیناف رفت و این کمیته، رای قبلی را باطل کرد و سه امتیازی که از سوی کمیته انضباطی به سایپا داده شده بود از این تیم گرفته شد.

باشگاه سایپا پس از حکم استیناف پرونده را به دادگاه CAS ارجاع داد و امید زیادی داشت تا در این پرونده پیروز شود.

لیگ بیستم به پایان رسید و سایپا پایین‌تر از ذوب آهن به لیگ یک سقوط کرد و سبزپوشان اصفهانی آخرین تیمی بودند که در لیگ ماندنی شدند.

با وجود اینکه فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول چند هفته‌ای است شروع شده و ذوب آهن و سایپا در دو سطح متفاوت بازی‌هایشان را شروع کردند، ولی نارنجی پوشان همچنان پیگیر پرونده جنجالی هستند و امید دارند با سه هیچ شدن بازی مقابل پیکان و واریز شدن سه امتیاز به حساب آنها، به لیگ برتر بازگردند و ذوب آهن به جای آن‌ها به دسته پایین‌تر سقوط کند.

در همین راستا با خبر شدیم روز جمعه هفته جاری نشست نمایندگان فدراسیون فوتبال و دو باشگاه سایپا و پیکان با قاضیان دادگاه CAS به صورت آنلاین برگزار خواهد شد تا مسئولان CAS با شنیدن صحبت‌های طرفین ماجرا بتوانند در خصوص این پرونده تصمیم گیری کنند.

مهرداد سراجی، مدیرعامل سایپا در مقاطع مختلف بار‌ها با قطعیت از پیروزی در این پرونده در دادگاه CAS صحبت کرده و اطمینان دارد تیمش با این حکم دوباره لیگ برتری خواهد شد.

باید دید در نهایت دادگاه حکمیت ورزش که آخرین مرجع رسیدگی به پرونده‌های این چنینی است، پرونده دیدار جنجالی را با چه حکمی مختومه می‌کند.

منبع: ایلنا
برچسب ها: سایپا پیکان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی