تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

قانون عجیب: هر مربی ۲ تیم در یک فصل!

فریبرز محمودزاده مسئول کمیته نقل و انتقالات لیگ‌برتر ایران می‌گوید یک مربی نمی‌تواند در یک فصل در بیش از ۲ باشگاه مربیگری کند. اگر مربی در یک باشگاه دچار مشکل شد و قطع همکاری کرد یا با باشگاه مذکور به تفاهم نرسد، می‌تواند به تیم دیگری برو

کد خبر: ۱۱۳۸۵۰
۱۰:۲۹ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰

قانون برای سرمربیان لیگ برتری

دیدارنیوز - در حالیکه هنوز ۴ هفته از رقابت‌های لیگ برتر می‌گذرد، ۳ تغییر روی نیمکت تیم‌ها انجام شده است. پدیده نخستین تیم لیگ بیست و یکم بود که در اقدامی عجیب و غیرمنتظره سرمربی خودش را تغییر داد. بعد از آن‌که پدیده هفته اول را با تساوی به پایان برد و برای بازی دوم به رفسنجان سفر نکرد، رضا مهاجری از سمت خود به شکلی جنجالی و پر سر و صدا برکنار شد و اکبر میثاقیان به عنوان جایگزین او معرفی شد.

دومین تغییر نیز در تبریز رخ داد. جایی که فیروز کریمی پس از شکست تراکتور برابر پیکان از این تیم جدا شد و تاکنون نیز جانشین او مشخص نشده است. سومین جابجایی نیز در اهواز بود. جایی که عبدالله ویسی از هدایت فولاد کنار گذاشته شد و جواد نکونام پس از دوری کوتاه و چند ماه به این تیم بازگشت تا یک بار دیگر هدایت نماینده خوزستان را برعهده بگیرد.

این جابجایی‌ها باعث بروز شایعاتی در رسانه‌ها شده بود. عده‌ای عنوان کرده بودند که طبق قانون جدیدی که سازمان لیگ وضع کرده، هر سرمربی در طول یک فصل تنها قادر به حضور بر روی نیمکت یک تیم لیگ برتری است و بدین ترتیب ویسی، کریمی و مهاجری بایستی در لیگ دسته یک مربیگری کنند و حق حضور در لیگ برتر از آن‌ها سلب شده است. مسئله‌ای که از سوی محمود زاده تکذیب شد.

فریبرز محمودزاده مسئول کمیته نقل و انتقالات لیگ‌برتر ایران در گفتگو با برنامه شب‌های فوتبالی، این موضوع را تکذیب کرد. او گفت: قانون به این صورت نیست. زمانی که یک مربی از طریق استعفا یا قطع همکاری از تیمی جدا می‌شود، این قانون از طریق روح قانون و فیرپلی سازگار نیست.

وی ادامه داد: طبق قانون، یک مربی نمی‌تواند در یک فصل در بیش از ۲ باشگاه مربیگری کند. اگر مربی در یک باشگاه دچار مشکل شد و قطع همکاری کرد یا با باشگاه مذکور به تفاهم نرسد، می‌تواند به تیم دیگری برود. بحث ۲ باشگاه مطرح است و مربی نمی‌تواند در طول یک فصل روی نیمکت بیش از ۲ باشگاه بنشیند.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر