تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

توییت منتقد برجام درباره مذاکره با آمریکا

فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس و عضو کابینه محمود احمدى نژاد که از مخالفان سرسخت برجام است در رشته توئیتی نظراتش درباره مذاکرات برجامی را بیان کرد.

کد خبر: ۱۱۳۶۶۲
۰۹:۳۷ - ۱۶ آبان ۱۴۰۰

فریدون عباسی

دیدارنیوز - عباسی در این باره نوشت: با آنکه دولت سیزدهم تهدیدزدایی را جایگزین تنش زدایی کرده، ولی باید بدانیم که «شیطان بزرگ»، مقابل ایران است، نه «کدخدا».

عباسی اضافه کرد:اگر هم قرار است آمریکا با ما مذاکره‌ای داشته باشد بایستی در کنار ۵ کشور دیگر بنشیند و همسطح آن‌ها باشد.

وی در ادامه نوشت: در دولت قبل، با خوش بینی اساس مذاکرات بر مبنای تنش‌زدایی بود یعنی آن که دستاورد‌ها را بر زمین بگذاریم و با آن‌ها سازش کنیم. اما نظریه تهدیدزدایی معتقد است که بایستی تهدید را برطرف کنیم که این موضوع ریشه در نظریه مقاومت دارد.

او افزود: اگر مردم استقلال می‌خواهند و بنای حل مشکلات معیشتی را دارند بایستی بدانند که قدرت سخت، پشتیبان قدرت نرم در مذاکرات است.

عباسی تصریح کرد: بایستی از نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع پشتیبانی شود و بازدارندگی به خارج از کشور‌های همسایه برده شود نه خارج از مرزها؛ بازدارندگی ایران در اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه و قطب جنوب است و به همین دلیل بایستی روی پیشران‌های هسته‌ای کار کنیم چرا که نماد‌های قدرت هر کشوری از جمله جمهوری اسلامی آن است که در برخی نقاط خاص حضور جدی داشته باشد.

وی گفت: اگر قدرت سخت پشتیبان قدرت نرم نباشد همانند ژاپن بعد از شکست در جنگ جهانی دوم، باید هر امتیازی را که آمریکایی‌ها خواستند به آن‌ها بدهیم.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر