تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

لاماری در خمین تولید می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی از راه اندازی خط تولید خودروی چینی لاماری در شهر خمین خبر داد. به گفته علیرضا نظری سوله‌های لازم برای تولید این خودرو توسط شرکت پارس آرین موتور تجهیز شده و آماده است.

کد خبر: ۱۱۳۶۲۹
۱۴:۵۹ - ۱۵ آبان ۱۴۰۰

لاماری خمین

دیدارنیوز: به گفته رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی شرکت خصوصی پارس آرین موتور به زودی سومین خط تولید خودروی مونتاژ چینی را در شهرستان خمین آغاز خواهد کرد.

علیرضا نظری در مورد راه‌اندازی خط تولید خودروی لاماری در شهر خمین اظهار کرد: با توجه به سفر مقام معظم رهبری در دهه ۸۰ به شهرستان خمین و با توجه به طرح توسعه این شهرستان در برنامه سوم و چهارم توسعه، ایجاد یک مجموعه تولید خودرو تحت پوشش سایپا و تولید سالانه ۱۵۰ هزار دستگاه مصوب شده بود که به دلایل مختلفی اجرایی نشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی اضافه کرد: خط تولید خودروی لاماری به ۵۰ هزار دستگاه و در نهایت به ۵۰۰۰ دستگاه کاهش پیدا کرد و در نهایت به مجموعه‌های دیگری واگذار شد. پس از چندی به طور کلی تولید خودروی بومی در این شهرستان منتفی شد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌اندازی خط تولید خودروی لاماری در این شهرستان گفت: اخیرا شرکت خصوصی پارس آرین موتور تصمیم گرفته که مجموعه بالا را خریداری کند و بحث تولید خودرو از راه مونتاژ را جدی بگیرد. این شرکت در طی دو سال گذشته کار را شروع کرده و خودرو‌های ون ۱۶ صندلی و پس از آن خودروی کامیونت را تولید کردند. اخیرا پیگیر هستند تا خط سوم تولید را با خودروی لاماری آغاز کند. این خط تولید با یک شرکت چینی طرف قرارداد است. هم‌اکنون سوله‌های لازم تجهیز شده و آماده است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این شرکت اخیرا با مشکلاتی مواجه بوده است، اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های اخیری که انجام شد و البته سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به این شهرستان گره کار باز شد و ان‌شاءالله به زودی خط سوم تولید این شرکت راه‌اندازی خواهد شد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر