تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

مبلغ جدیدی به حساب یارانه مردم واریز می شود

با برنامه جدید دولت، مبلغ اضافه به حساب یارانه مردم واریز می شود که به معنای تعریف ردیف جدیدی برای پرداخت یارانه نقدی است.

کد خبر: ۱۱۳۴۹۷
۱۳:۳۸ - ۱۳ آبان ۱۴۰۰

مبلغ جدیدی به حساب یارانه مردم واریز می شود

دیدارنیوز: با برنامه جدید دولت برای حذف دلار رانتی ۴۲۰۰ تومانی، مبلغ اضافه‌ای به حساب یارانه مردم واریز می‌شود که به معنای تعریف ردیف جداگانه‌ای برای پرداخت یارانه نقدی است که هدف از آن جبران قدرت خرید مردم پس از افزایش قیمت مرغ است، زیرا مسئولان گمان می‌کنند با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی قیمت مرغ افزایش می‌یابد.


بیشتر بخوانید: شرایط زنان برای ثبت نام در طرح مسکن دولتی


این فهم غلط درحالی است که با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی به طور قطع، قیمت مرغ به کمتر از رقم‌های کنونی خواهد رسید و مرغ بیش از ۴۰ هزار تومان جای خود را به مرغ پایینتر از ۳۰ هزار تومان خواهد و پرداخت یارانه با این منطق بی معنی است. اگرچه افزایش مبلغ یارانه نقدی اقدامی صحیح و با هدف افزایش توان تقاضای مردم سیاستی درست است.

دولت قصد دارد در ابتدا این مبلغ را به حساب مردم واریز کرده و سپس دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند. انتظار می‌رود جریان‌های ذی نفع و منتفع از رانت ارز ترجیحی؛ حمله سنگین رسانه‌ای با ترجیع بند گرانی و افزایش قیمت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان به راه بیاندازند.

منبع: جامعه 24
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
0
6
به نظر من دولت باید اول بازار واجناس روکنترل کنه بعد هم باید باکسانی که بازار را به گرانی میکشند جریمه سنگینی برای آنها در نظر گرفت
مسبح
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
0
5
چرا اینقدر دروغ و مضخرف میگین خدا لعنتون کنه چرا اینقدر مردم ساده و مظلوم ایران رو سر کار میذارین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
0
0
دولت از مردم سو استفاده میکند تا اجناس کهنه بازار رو به بفروش از دو طرف سود کنه ..تورم به پنجاه رسیده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
0
0
حالا شایدامسال یا تاچندماه گرون نکنن اما عاقبت به یه بهانه ی میترسیم همین نون که۲۰ برابر سال ۸۴ چهارشده دونه ی ۲۰ هزارهم نتونیم بخریم خدا رحم کنه به همه ی انهای که دراین روزها شرمنده زن وبچه هستندونمیتونن ماهی یه مرغ بخرن بخدا از ترس نمیتونیم مهمون قبول کنیم چون اگه مهمان دو یا سه نفر باشن باید خرج عادی تا ۵۰۰ خرج بشه
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر