تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

هشدار کولاک برف و بارش شدید باران در ۱۳ استان

سازمان هواشناسی با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۱۳ استان کشور نسبت به کولاک برف، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ا و لغزندگی جاده‌ها هشدار داد.

کد خبر: ۱۱۳۴۰۹
۱۲:۱۳ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

هشدار کولاک برف و بارش شدید باران در ۱۳ استان

دیدارنیوز ـ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی و روز پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های خراسان رضوی، سمنان، خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

فردا بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر تشدید خواهد شد. از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده بارش در شمال غرب تضعیف شده و در مناطق ساحلی دریای خزر، برخی مناطق استان‌های تهران، البرز، قزوین، همدان، مرکزی، اصفهان، کرمان، فارس، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌هایی از یزد و هرمزگان بارش پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از فردا تا شنبه آینده در اکثر مناطق کشور کاهش محسوس دما روی می‌دهد و در بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

همچنین پنجشنبه و جمعه در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از اصفهان و سمنان وزش شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی شده است. دریای خزر از اواخر وقت امروز چهارشنبه تا روز جمعه مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: وزش باد، تلاطم در دریا همراه با بارش باران

زمان شروع: اوایل وقت چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۲

زمان پایان: جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۱۴

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج از ۱ تا ۱.۵ متر در نواحی ساحلی و تا ۲ متر در فراساحل دریای خزر

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۲: دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان.

پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳: دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان.

جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۱۴: نواحی ساحلی و دور از ساحل دریای خزر، گیلان، مازندران، گلستان

اثر مخاطره: احتمال آسیب به قفس‌ها و تور‌های صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناور‌های کوچک و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی.

توصیه: احتیاط در تردد‌های دریایی بویژه تردد با شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

نوع مخاطره: بارش شدید باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف.

منطقه اثر:

پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳: گیلان، مازندران، گلستان، شمال تهران، جنوب همدان، جنوب مرکزی، غرب و شمال اصفهان، ارتفاعات سمنان.

جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۱۴: قم، تهران، البرز، نیمه غربی اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، کرمان، غرب یزد.

شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۵: تهران، قم، البرز، غرب اصفهان.

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها توام با کاهش دید، مه آلودگی تاخیر یا احتمال لغو پروازها، احتمال برخورد صاعقه، کولاک برف در مناطق کوهستانی و سردسیر.

توصیه: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در هنگام عبور از گردنه‌های برفگیر، بازگشایی آبرو‌های درون شهری و دهانه پل‌ها، آمادگی راهداری برای بارش برف در گردنه‌ها و تمهیدات لازم جهت جابجایی عشایر کوچ رو.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر