تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

غلامرضا ملابیگی عضو حقوقدان شورای نگهبان شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی غلامرضا ملابیگی را بعنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان را انتخاب کردند.

کد خبر: ۱۱۳۴۰۱
۱۱:۴۱ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

غلامرضا ملابیگی عضو حقوقدان شورای نگهبان شد

دیدارنیوز ـ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، غلامرضا ملابیگی را با ۱۴۱ رای از ۲۳۲ رای اخذ شده بعنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب کردند.

ملابیگی معاون قضایی دیوان عدالت اداری بوده و قرار است جایگزین محمد دهقان در شورای نگهبان شود.

محمد دهقان به عنوان معاون حقوقی رییس جمهوری انتخاب شده است.

دیگر نامزد معرفی شده از سوی رییس قوه قضاییه «سید محمدهادی راجی» عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) بود که ۹۱ رای اخذ کرد.

به گزارش ایرنا، شورای نگهبان ۱۲ عضو دارد که برای یک دوره ۶ ساله انتخاب می­‌شوند. نیمی از اعضا فقیه و نیمی دیگر حقوق­دان هستند. ۶ حقوق­دان شورای نگهبان از سوی رییس قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی معرفی و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.

پس از انتصاب محمد دهقان به معاونت حقوقی رییس جمهوری، قرار بود با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، یک نفر از میان غلامرضا ملابیگی و سید محمد هادی راجی به عنوان حقوقدان به شورای نگهبان معرفی شود که ملابیگی با ۱۴۱ رای به عضویت شورای نگهبان درآمد.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر