تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...
آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود؛ وی جزء معدود سیاستمدارانی است که هر چه بیشتر بر مسند صدارت بود بر میزان محبوبیتش افزوده شد. تصور آلمان بدون مرکل مانند پاریس بدون برج ایفل است.

حال بد تالاب هورالعظیم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه با اشاره به آبگیری ۶۰ درصدی هورالعظیم و وضعیت بحرانی تالاب، گفت: وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی‌تر است.

کد خبر: ۱۱۳۳۹۵
۱۱:۲۰ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

حال بد تالاب هورالعظیم

دیدارنیوز ـ محمد ساکی با اشاره به آخرین وضعیت هورالعظیم در پاییز امسال پس از تنش آبی تابستان اظهار کرد: وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است؛ در حال حاضر میزان آبگیری تالاب هورالعظیم ۶۰.۱۸ درصد است و وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی‌تر است.

وی با اشاره به نبود ورودی آب به تالاب هورالعظیم، افزود: با توجه به وضعیت آبی سد‌ها و خالی بودن مخازن، اکنون تنها راه این است که منتظر بارندگی باشیم تا میزان آبگیری تالاب بهتر شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه در خصوص وضعیت زیست آبزیان تالاب گفت: در حال حاضر تلفات گسترده‌ای از آبزیان در تالاب هورالعظیم مشاهده نشده است، اما در جا‌هایی که عمق آب بسیار کم است قطعا اکسیژن و مواد مغذی آب کمتر می‌شود که در این نقاط، تلفات کمی از ماهیان مشاهده شده است.

ساکی با اشاره به مهاجرت پرندگان به تالاب هورالعظیم، افزود: با سرد شدن تدریجی هوا در مناطق سردسیر، از ابتدای مهرماه مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به تالاب هورالعظیم آغاز شده است و به تدریج پرندگان بیشتری در این تالاب حضور پیدا می‌کنند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر