تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

برخی دانشگاه‌ها از هفته آینده آموزش حضوری صد درصدی دارند

دکتر محمدرضا آهنچیان، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم درباره آخرین سیاست‌های وزارت علوم در خصوص نحوه آموزش دانشجویان از هفته آینده توضیح داد.

کد خبر: ۱۱۳۱۶۲
۱۲:۵۲ - ۱۰ آبان ۱۴۰۰

شرایط کلاس های حضوری دانشگاه‌ها

دیدارنیوز ـ دکتر محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم درباره آخرین سیاست‌های وزارت علوم در خصوص نحوه آموزش دانشجویان از هفته آینده توضیح داد و گفت: در طول ۲۰ ماه از شیوع ویروس کرونا، آموزش به معنای مجازی به صورت صد درصدی در دانشگاه‌ها پیاده شد.

او تصریح کرد: بر اساس سیاست وزارت علوم برخی از زیرنظام‌های آموزشی نظیر دانشگاه جامع علمی کاربردی و سپس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای که دانشجویان غیربومی کمتری دارند، می‌توانند از ۱۵ آبان یعنی از هفته آینده به صورت صددرصد آموزش حضوری داشته باشند که دانشگاه علمی کاربردی این برنامه را اعلام و دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای نیز به زودی اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم افزود: تمامی دانشگاه‌های دولتی و زیرنظام‌های وابسته به آن نظیر پیام نور و موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه‌های مرتبط با وزارت علوم پروتکل‌های خود را در خصوص عملیاتی کردن آموزش حضوری دارند.

دکتر آهنچیان ادامه داد: اگر امکان اسکان خوابگاهی برای دانشجویان در این دانشگاه‌ها برای پذیرایی از دانشجویان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد، دانشجویان به شکل تدریجی و به عبارتی در مراحل زمانی مختلف در دانشگاه‌ها حضور پیدا خواهند کرد، اما اولویت آموزش دانشجویان با دروس عملی یعنی آزمایشگاهی، کارگاه، مزرعه، آتلیه و ... است.

او گفت: اگر دانشگاهی امکانش را داشته باشد و از تعداد دانشجویان بومی بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند در دروس نظری هم دانشجویان را به صورت صد درصدی به دانشگاه فرابخواند، منتها با توجه به مراعات پروتکل‌های بهداشتی و لزوم حفظ فاصله‌گذاری‌های دو مترمربع در کلاس‌های درسی و فضا‌های عمومی و ضریب نفوذ در محل‌های عمومی نظیر اجتماعات دانشجویی ممکن است این ویروس را داشته باشد و لذا دانشگاه‌ها با ملاحظه و حفظ اولویت سلامتی دانشجویان آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: دانشگاه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر