تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

ماهی‌های جنوب کمیاب شدند/ قاچاق گسترده ماهی به دوبی!

ماهی گران و در شهر‌های ساحلی کمیاب شد. گویا میگو‌ها به چین صادر و ماهی‌های جنوب هم به دلیل ممنوعیت و نوسان قیمت دلار قاچاق می‌شود. آیا قاچاق ماهی به دوبی صحت دارد؟

کد خبر: ۱۱۳۰۱۴
۰۹:۴۵ - ۰۹ آبان ۱۴۰۰

قاچاق گسترده ماهی به دوبی

دیدارنیوز ـ ماهی‌های جنوب در فروشگاه‌های آنلاین کمیاب شده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد هر کیلو ماهی سرخو با قیمت ۲۸۱ هزار تومان فروخته می‌شود. میگو ۵۰۰ گرمی هم ۲۲۴ هزار تومان قیمت دارد.

همچنین ماهی قزل آلا شکم خالی بسته‌بندی یک کیلوگرمی قیمتی بین ۱۱۶ هزار تومان تا ۱۴۵ هزار تومان دارد. قیمت یک عدد ماهی حلوای سفید ۴۸۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان است.

صادرات ماهی تازه ممنوع است

لاوه بر شهر‌های ساحلی، در تهران هم ماهی گران و کمیاب شده است. رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان با اشاره به وضعیت بازار ماهی توضیح داد: صادرات ماهی تازه به دلیل حفظ نیاز داخل ممنوع شده و ماهی به شکل گسترده قاچاق می‌شود و بازار ماهی جنوب توسط قاچاق‌چیان خالی شده است.

مهرداد بازرگان بدر این باره گفت: در شهر بندرعباس هم به دلیل قاچاق، ماهی کمیاب شده است. علاوه بر آن در این شهر به دلیل توریست تعداد رستوران‌های دریایی زیاد شده و تقاضا داخل هم افزایش پیدا کرده و همین دو عامل باعث گرانی ماهی شده است.

او اظهار کرد: برخی افراد برای ماهی گواهی‌های تقلبی صادر و ماهی زنده را به شکل کانتینری از بندر لنگه قاچاقی خارج می‌کنند. اکنون بازار دوبی از ماهی ایرانی پر شده است و امیدواریم مسئولان برای تنظیم بازار جلوی قاچاق گسترده ماهی را بگیرند.

قیمت ماهی در بندرعباس چند است؟

بازرگان همچنین گفت: در بندرعباس قیمت ماهی سرخو ۱۵۰ هزار تومان است و فیله ماهی با قیمت ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. در بندرعباس هم مصرف ماهی زیاد است و مردم این منطقه چندان گوشت و مرغ مصرف نمی‌کنند و بلکه ماهی جز خوراک اصلی آنهاست.

یکی از خبرگزاری‌ها نیز به تازگی از قیمت عجیب در مزایده بازار ماهی‌فروشان نوشت. فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده از بازار ماهی‌فروشان که ظاهرا یک ماهی آزاد چهار و نیم کیلویی در آنجا به قیمت شش میلیون و صد هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین نبی اله خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور نیز پیش از این گفته بود که علت افزایش قیمت ماهی در بازار از یک‌سو افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید و از سوی دیگر نبود شبکه توزیع و دلال بازی است.

برچسب ها: قاچاق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی