تیتر امروز

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۰) + فایل صوتی

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!

سالهاست که روابط ترکیه و امارات چندان مساعد نبوده است. با این حال دولت اردوغان حالا سیاست‌هایش را در قبال امارات تغییر داده است. تغییری که به نظر برای هر دو طرف پرسود است!

واکنش آذری جهرمی به انتشار مطلبی علیه آیت الله صافی گلپایگانی

وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود به مساله بیانات اخیر آیت الله صافی گلپایگانی و واکنش سایت رجانیوز نسبت به بیانات ایشان واکنش نشان داد.

کد خبر: ۱۱۲۹۴۹
۱۳:۲۵ - ۰۸ آبان ۱۴۰۰

واکنش آذری جهرمی به انتشار مطلبی علیه آیت الله صافی گلپایگانی

دیدارنیوز ـ محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود با عنوان «دو نکته پیرامون مسئله‌ی سایت رجانیوز و مرجعیت» به مساله بیانات اخیر آیت الله صافی گلپایگانی و واکنش سایت رجانیوز نسبت به بیانات ایشان واکنش نشان داد.

متن یادداشت جهرمی به شرح ذیل است:

۱- همانطور که همه میدانیم آن چیزی که در یک نظام مردم سالار همواره اهمیت دارد «نظر مردم» است. مرجع تقلیدی فاضل و عالی‌قدر، بنا به وظیفه‌ی ذاتی مرجعیت پیرامون نظر و دغدغه‌ی مردم با مسئولان صحبت کرده است و بیاناتی ایراد فرمودند. بنا بر اظهارات مسئولان عالی کشور هم که حرکت کشور در مسیر «نظر مردم» می‌باشد. پس، جای گلایه و ایراد کجاست؟

آیا ایراد کار «نظر مردم» است؟ آیا ایراد از مرجعیت است؟ آیا ایراد از بیان نظر مردم است؟ چرا مشخص نمی‌فرمایند که ایراد دقیقاً از چیست؟

۲- در لغتنامه‌ها رجا به را معنای کلمه‌ی امید نوشته‌اند. در فرهنگ انقلاب اسلامی «رجا» ارجاعی دارد به شخصیت والامقام، شهید رجایی. آیا در سیره‌ی این شهید، تعرض به مرجعیت بوده است؟ آیا نفس این گونه مطالب استفاده از «خوفیه» برای ترساندن مردم و رضایت عده‌ای از عدم مراجعه به «نظر مردم» نیست؟

امیدوارم برادران رجانیوز، با پذیرش خیرخواهی‌ها، اشتباه صورت گرفته را #جبران کنند.

منبع: اینتر آذ
برچسب ها: آذری جهرمی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر