تیتر امروز

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!
دوگانه یحیی در حضور پرتغالی‌ها!

استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!

تیم پرسپولیس پس از فتح لیگ برتر، در دیداری جنجالی و پرتنش با شکست استقلال قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد تا یحیی و تیمش با عملکردی درخشان دوگانه این فصل را به خانه ببرند. امید عالیشاه بازیکن...

اولین نشست مشترک اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در وزارت کشور

۲۰ دبیرکل و نماینده حزب در نشستِ "بررسی تاثیر تحولات جمهوری آذربایجان و افغانستان بر امنیت ملی ایران"، سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با افغانستان و جمهوری آذربایجان را مورد بررسی قرار دادند.

کد خبر: ۱۱۲۸۵۹
۱۸:۰۱ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰

اولین نشست مشترک اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در وزارت کشور

 

دیدارنیوز: کمیسیون امور بین‌الملل خانه احزاب ایران به ریاست مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری روز پنجشنبه نشستی با عنوان  "بررسی تاثیر تحولات جمهوری آذربایجان و افغانستان بر امنیت ملی ایران" برگزار کرد. در این نشست رسول موسوی معاون آسیای غربی وزارت خارجه، محسن اسلامی مدیرکل سیاسی وزارت کشور و چند تن از دبیران کل و نمایندگان احزاب سخنرانی کردند.
طالبان قابل قیاس با داعش نیست
مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در همایش خانه احزاب ایران در سخنانی اظهارکرد: در شرایطی قرار داریم که طالبان به شرق و غرب پشت کرده است. این طرز تفکر که با داعش برای از بین بردن طالبان هماهنگ شویم اشتباه است. طالبان قابل قیاس با داعش نیست.
دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایران یک کشور قدرتمند در منطقه است و در مسائل بین‌المللی هم به عنوان کشور تاثیرگذار در روابط بین المللی تبدیل شده ایم افزود: در گام دوم انقلاب اسلامی مسئله سیاست خارجی اعلام شده است.
وی تصریح کرد: ما با افغانستانی رو به رو هستیم که شوروی را از کشورش بیرون کرد و به آمریکا هم پشت کرد. در شرایط فعلی طالبانی روی کار آمده که طالبان سابق نیست.
این فعال اصولگرا یادآور شد: در شرایطی قرار داریم که طالبان به شرق و غرب پشت کرده است. این طرز تفکر که با داعش برای از بین بردن طالبان هماهنگ شویم اشتباه است. طالبان قابل قیاس با داعش نیست.
شاکری در ادامه در پاسخ به ادعای اصلاح طلبانی که رای رئیس جمهور دولت سیزدهم را پایین می‌دانند، گفت: مجموع رای آقای روحانی در مقایسه با رقبایش ۳۵۰ هزار رای بالاتر بود و حجت الاسلام رئیسی ۱۰ میلیون رای بالاتر از رقبایش داشت.
بی توجهی به تحولات منطقه و افغانستان، نظام تروریستی را در منطقه حاکم می‌کند
حبیب‌الله حبیبی قائم مقام حزب اسلامی ایران زمین نیز در سخنانی گفت: اگر به تحولات منطقه و افغانستان و آذربایجان بی توجه باشیم، یک نظام تروریستی در منطقه حاکم خواهد شد.
قائم مقام حزب اسلامی ایران زمین و عضو فراکسیون مستقلین افزود: خروج آمریکا از افغانستان و روی کار آمدن طالبان شاید فضای همکاری بیشتری را برای همکاری ایجاد کند؛ البته ایران باید در مسئله افغانستان هوشمندانه برخورد کند.
وی ادامه داد: ایران اگر می‌خواهد تحکیم قدرت خودش را داشته باشد باید ارتباطش با طالبان را حفظ کند و اگر این ارتباط را نداشته باشد ضربه‌های سنگینی می‌خوریم.
 قائم مقام حزب اسلامی ایران زمین ادامه داد: با توجه به وجود عناصر فرهنگی، سیاسی و جغرافیایی مشترک با افغانستان هرگونه تحولات در این کشور بر کشور ما تاثیر می‌گذارد. اصول کلی رژیم صهیونیستی این است که به ائتلاف منطقه‌ای در منطقه خاورمیانه دست یابد و به دنبال ایجاد دکترین امنیت پیرامونی بدون ایران است. رژیم صهیونیستی می‌خواهد ائتلاف با ترکیه و روسیه را بیشتر کند و با اروپا نیز ارتباط نزدیک داشته باشد.
حبیبی درباره تحولات آذربایجان نیز گفت: نوعی سکولاریسم در آذربایجان حاکم شده است. رژیم صهیونیستی به آذربایجان گرایش زیادی دارد، زیرا آن‌ها تجربیات کاری زیادی دارند و گرایش غرب گرایانه آذربایجان مسئله را ثابت می‌کند، بنابراین محور اصلی این ارتباط بین آذربایجان و اسرائیلی‌ها موازنه امنیتی برای رژیم صهیونیستی است.
وی در پایان تاکید کرد: اگر به تحولات منطقه و افغانستان و آذربایجان بی توجه باشیم، یک نظام تروریستی در منطقه حاکم خواهد شد.
احزاب در ایران مرغ عزا و عروسی هستند
حبیب‌الله بوربور قائم مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در این همایش گفت: اگر با این همه انحرافات و بی تدبیری ها در کشورهای همسایه، کشورمان امن است ناشی از سیاست های کشور و رهبری است. ما برای جمهوریت نظام کار می کنیم، ولی جمهوریت نظام خدشه دار شده است. فعالان سیاسی و احزاب مرغ عزا و عروسی هستند و این جای تاسف دارد.
وی گفت: باید تکلیف احزاب و جریانات سیاسی مشخص شود. باید ما را به رسمیت بشمارند و اگر قرار نیست به رسمیت شناخته شویم لزومی ندارد ادامه فعالیت بدهیم.
قائم مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ادامه داد: یک خرد جمعی می تواند کشور را اداره کند.
بوربورخاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ کس جوابگوی بی‌تدبیری‌های رییس جمهور سابق نیست. اگر نظام، احزاب را به رسمیت می شناسد باید در جلسات ما حضور پیدا می کرد. واقعیت این است که احزاب در کشور ما به رسمیت شناخته نمی‌شوند.

کواکبیان: حضور رژیم صهیونیستی در آذربایجان را تحمل نمی‌کنیم

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری که ریاست نشست امروز را بر عهده داشت، در جمع بندی مباحث مطرح شده در این نشست، گفت: برای تشکیل خانه احزاب استان تهران بارها از دبیران کل احزاب درخواست کردیم که نمایندگان خود را به خانه احزاب معرفی کنند، ولی تا کنون این مهم عملی نشده است.

وی درباره تحولات حول محور جمهوری آذربایجان اظهار کرد: معتقدیم باید با برادری و حسن نیت با موضوع آذربایجان برخورد کنیم و به مباحث تاریخی نپردازند.

این فعال اصلاح‌طلب یادآور شد: هیچ آذری نمی گوید اول آذری بعد ایرانی هستم. همه می گویند اول ایرانی هستیم بعد آذری. آقای اردوغان هم کمک‌های ایران را به یادآورد و قدرشناس باشد. احزاب کشور دامن زدن به این مباحث را محکوم می‌کنند.

وی خطاب به رییس جمهور آذربایجان، گفت: ما نسبت به حضور اسرائیل غاصب حساس هستیم و آن را تحمل نمی‌کنیم. ملت و احزاب، موضع نظام را تقویت و پشتیبانی می‌کنند.

کواکبیان درباره طالبان و افغانستان هم گفت: خیلی محکم و جدی ظلم به تاجیک، شیعه، ازبک و دیگر گروه‌های افغانستان را محکوم می کنیم. طالبان را نمی توان نادیده گرفت لذا در مذاکرات و تعاملات از نقطه قوت با طالبان باید تاکید داشته باشیم که همه افغانستانی‌ها در حکومت مشارکت داشته باشند و معتقدم این شرط به رسمیت شناختن طالبان باشد.
 
به گزارش ایرنا، در این نشست ۲۰ دبیرکل و نماینده حزبی در رابطه با افغانستان و جمهوری آذربایجان و همچینین مطالبات حزبی و تشکیلاتی خود ایراد سخن کردند. همه سخنرانان نشستِ "بررسی تاثیر تحولات جمهوری آذربایجان و افغانستان بر امنیت ملی ایران"، سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با افغانستان و جمهوری آذربایجان را تایید و مورد حمایت قرار دادند.


منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی