تیتر امروز

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!
دوگانه یحیی در حضور پرتغالی‌ها!

استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!

تیم پرسپولیس پس از فتح لیگ برتر، در دیداری جنجالی و پرتنش با شکست استقلال قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد تا یحیی و تیمش با عملکردی درخشان دوگانه این فصل را به خانه ببرند. امید عالیشاه بازیکن...
روز نخست همایش استان‌های ائتلاف نیروهای انقلاب؛

حدادعادل: تا انتخابات بعدی زمان ما اندک است/انتظار تحول همه جانبه داریم

رییس شورای ائتلاف با تاکید بر این که انتظار می‌رود تحول همه‌جانبه در ادارۀ کشور صورت بگیرد گفت: جلوه و ظهور این تحول باید در مدیریت جهادی باشد چرا که از طریق مدیریت جهادی می‌توان توطئه دشمن را خنثی کرد.

کد خبر: ۱۱۲۸۵۸
۱۷:۵۶ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰

حدادعادل: تا انتخابات بعدی زمان ما اندک است/انتظار تحول همه جانبه داریم

 

دیدارنیوز: همایش دو روزۀ مسئولان، دبیران و امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب امروز - پنجشنبه - با حضور «غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای ائتلاف»، «مهدی چمران، نایب‌رئیس شورای ائتلاف»، «پرویز سروری، دبیر شورای ائتلاف» و تعدادی از اعضای شورای ائتلاف در نوبت صبح و عصر برگزار شد.
در ابتدای مراسم «پرویز سروری» با تشکر از حضور رؤسا، دبیران و مسئولین امور بانوان شورای ائتلاف استانها در این همایش، اظهار داشت: مردم در انتخابات‌های سال ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ به نیروهای جریان انقلاب اعتماد کرده و علاوه بر انتخاب رئیس‌جمهوری انقلابی و مردمی، کرسی‌های بسیاری از مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در اختیار نیروهای جریان انقلاب قرار داده‌اند.
نایب‌رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انتظارات مردم از جریان انقلابی افزایش یافته است، افزود: مردم به بهبود وضعیت زندگی خود توسط مسئولین فعلی امید بسته‌اند و جریان انقلاب نباید هیچ حرکت اشتباهی در اولویت‌یابی و تصمیم‌گیری‌ها داشته باشد.
غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیز در این همایش «برپایی حکومت دینی» را از جمله نعمت‌های الهی دانست و تصریح کرد: «باید شکرگزار نعمت زندگی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی باشیم. قدر این نعمت را وقتی می‌توان به‌طور واقعی درک کرد که بدانیم افراد مومن و خدمتگزار در نسل‌های گذشته، حسرت مشاهدۀ یک روز حکومت دینی را داشتند، لذا این نعمتی است که باید ارزش و منزلت آن را بدانیم.»
وی با اشاره به پیروزی جبهه انقلاب در همه انتخابات‌های گذشته از اسفند ۹۸ به بعد، اظهار کرد: «امروز توفیقات فراوانی نصیب جریان انقلاب شده، لذا به همان اندازه که از پیروزی خرسند هستیم، باید بدانیم که این پیروزی‌ها و به موازات آن مسئولیت‌ها، تکلیف‌آور است. در حال حاضر شرایطی پیش آمده که در داخل و خارج همگی چشم به شرایط کشور دوختند.»
رئیس شورای ائتلاف در تشریح مشکلات کشور ادامه داد: «در حال حاضر اقتصاد مهم‌ترین مسئله کشور است. در حقیقت استکبار جهانی به این نتیجه رسیده که اگر  ملت را با تحریم تحت فشار قرار دهد، بالاخره مردم تسلیم خواهند شد؛ لذا مهم‌ترین وظیفه دولت حل مشکلات اقتصادی است و می‌توان حدس زد که توطئۀ دشمن برای فشار اقتصادی بیش از گذشته خواهد شد.»
حدادعادل با اشاره به اینکه «انتظار می‌رود تحول همه‌جانبه در ادارۀ کشور صورت بگیرد»، به شعارهای تحول‌گرایانۀ آیت‌الله رئیسی قبل و بعد انتخابات اشاره کرد و گفت: «جلوه و ظهور این تحول باید در مدیریت جهادی باشد چراکه از طریق مدیریت جهادی می‌توان توطئه دشمن را خنثی کرد. این نوع مدیریت و کار می‌تواند ما را در برابر دشمن پیروز کند.»
حدادعادل ادامه داد: «از جمله ویژگی‌های شورای ائتلاف این است که متعلق به هیچ جریانی نیست، احزاب، گروه‌ها و جمعیت‌ها وقتی به  اصول مذکور معتقد باشند، از آنها استقبال می‌کنیم چرا که از گذشته بنا براین گذاشته شده که شورای ائتلاف چتری بر سر همه گروه‌ها باشد اگر هم گروه و جریانی نخواهد با شورای ائتلاف به وحدت برسد، آن گروه را تخریب نمی‌کنیم کما اینکه در ایام انتخابات بسیار تلاش کردیم که کسی جدا نشود اما وقتی موفق نشدیم به دنبال تخریب نبودیم و تلاش کردیم اخلاق اسلامی را رعایت کنیم.»
رئیس شورای ائتلاف با تأکید بر لزوم بازسازی این شورا ادامه داد: «با تجربه‌ای که از سال ۹۴ بدست آوردیم و قدمی که با جمنا برداشتیم و بعد از آن با تجربۀ شورای ائتلاف در انتخابات‌های گذشته، زمان محدودی تا انتخابات مجلس آینده پیش‌رو داریم.»
حدادعادل حضور فعال زنان را از جمله ارکان اصلی شورای ائتلاف دانست و تصریح کرد: «اهتمام به حضور بانوان، از جمله ارکان و اصول شورای ائتلاف است.»
در ادامۀ این همایش لطف‌الله فروزنده توضیحاتی را دربارۀ ساختار تشکیلات شورا ارائه کرد. همچنین یکی از کارشناسان ارشد مسائل منطقه، تحلیلی از اوضاع کشورهای منطقه ارائه کرد و به سؤالات حاضران پاسخ داد.


منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی