تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

نخستین نقاشی‌های پیکاسو را تماشا کنید

کمتر کسی تاکنون نام پابلو پیکاسو را نشنیده است. این نقاش مشهور اسپانیایی که مدت‌هاست نامش با هنر عجین شده از همان سال‌های ابتدایی عمرش نخستین آثار هنری خود را خلق کرد.

کد خبر: ۱۱۲۸۰۴
۱۶:۱۱ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

دیدارنیوز ـ «پابلو پیکاسو» در اکتبر سال ۱۸۸۱ در اسپانیا متولد شد. به گفته مادر «پابلو پیکاسو»، «پیز ـ پیز»، نخستین کلماتی بودند که این نقاش به زبان آورده است. «پیز ـ پیز» در حقیقت شکل کوتاه‌شده کلمه اسپانیایی «لپیز» (lapis) یعنی «مداد» است.

«پیکاسو» از سن هفت سالگی، در زمینه‌های طراحی چهره و نقاشی رنگ روغن رسما تحت تعلیم پدرش قرار گرفت. «روییس»، پدر پیکاسو، نقاشی بود که در طبیعی به تصویر کشیدن پرنده‌ها تخصص داشت. او استاد هنر و مدیر یک موزه بود.

پدر و عموی «پیکاسو» تصمیم گرفتند این هنرمند جوان را به «آکادمی سلطنتی هنر‌های زیبای سان فرناندو» در مادرید یعنی به آموزشگاه هنری درجه یک اسپانیا بفرستند. به این ترتیب پیکاسو در سن ۱۶ سالگی برای آموزش دیدن آماده شد.

به گزارش «دیلی آرت» او بعد از نام‌نویسی در آکادمی از آنجایی که به آموزش‌های رسمی علاقه‌ای نداشت از پیوستن به کلاس‌ها خود داری کرد. با این حال مادرید برای او جذابیت‌هایی دیگری مثل موزه «دل پرادو» را داشت که خانه آثار هنرمندانی همچون «فرانسیسکو گویا» و «دیه‌گو ولاسکس» است. پیکاسو به‌خصوص آثار «ال گرکو» را دوست داشت. ویژگی‌های آثار این هنرمند بعد‌ها در آثار هنری «پیکاسو» نمود پیدا کرد.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

مردی با کلاه (۱۸۹۵)

پیکاسو در ۱۴ سالگی این پرتره را نقاشی کرد. این تابلو یکی از نخستین نقاشی‌هایی است که در آن «پیکاسو» از رنگ روغن و سبکی که برایش معمول بود استفاده کرده است.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

پرتره عمه پپا (۱۸۹۶)

با توجه به رنگ‌آمیزی و نحوه به تصویر کشیدن نور در این نقاشی، می‌توان تاثیرات پرتره‌های سنتی اسپانیایی به‌خصوص پرتره‌های «ولاسکس» را در این نقاشی دید. عمه «پپا» دوست نداشت سوژه نقاشی باشد و شاید به همین دلیل باشد که در این نقاشی مضطرب به نظر می‌رسد.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

خودنگاره (۱۸۹۶)

پیکاسو این اثر را در همان دورانی خلق کرد که پرتره‌های زیادی از والدینش خلق کرد.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

پرتره مادر هنرمند (۱۸۹۶)

پیکاسو در این پرتره لحظه‌ای را به تصویر کشیده است که مادرش درحالت نیمه خواب است.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

«علم و نیکوکاری» (۱۸۹۷)

یکی از مهم‌ترین آثار پیکاسو از سال‌های اولیه تمرین نقاشی کردن او است. او در سن ۱۵ سالگی به حدی رسیده بود که به سراغ ترکیب‌های جاه‌طلبانه برود.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

شاعر رو به زوال (۱۹۰۰)

پیکاسو، چند ماه پس از ملاقات با «جاومی سابارتز» (Jaume Sabartés) نویسنده و مجسمه‌ساز اسپانیایی که بعد‌ها دوست صمیمی او نیز شد دو نقاشی آبرنگ از او خلق کرد. پیکاسو در طول دوران دوستی‌اش با «سابارتز» پرتره‌های بسیاری با مداد و رنگ روغن خلق کرد که بسیاری از آن‌ها مملو از کنایه، کنایه‌هایی با درون‌مایه شوخی و علاقه خلق کرد.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

خانه کیکِت (۱۸۹۸)

پیکاسو در ژوئن ۱۸۹۸ به شهر «تاراگونا» سفر کرد. او در این شهر بسیار تحت تاثیر قرار گرفت به نحوی که چند سال بعد اعلام کرد هر چه می‌داند را در این شهر یاد گرفته است. این یکی از نقاشی‌هایی است که در همین شهر خلق شده است.

نخستین نقاشی‌های پیکاسو

جایگاه ویژه (۱۹۰۰)

پیکاسو این نقاشی را در جریان بازدید از پاریس در پاییز سال ۱۹۰۰ خلق کرد. این تابلو که با نام تابلو نقاشی «نمایشگاه» هم شناخته می‌شود یکی از چندین تابلو نقاشی است که پیکاسو با موضوع زندگی شبانه در پاریس و با تاثیر گرفتن از «استینلن» و «تولوز-لوترک» خلق کرده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: هنرمندان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی