تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

تمرکز کن بر سینمای ایران

انجمن سینمایی شهر کن برنامه ویژه «زوم روی سینمای ایران» را با نمایش دو فیلم از آثار سینماگران ایرانی در دستور کار قرار داده است.

کد خبر: ۱۱۲۸۰۳
۱۶:۰۳ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

تمرکز کن بر سینمای ایران

دیدارنیوز ـ در این دوره از این رویداد که از سوی انجمن سینمایی شهر کن ترتیب داده شده است، روز پنجشنبه ۲۸ اکتبر (۶ آبان) از ساعت ۱۸:۳۰ فیلم «هندی و هرمز» ساخته عباس امینی و پس از آن از ساعت ۲۰:۳۰ مستند «سایه‌های بی‌خورشید» در سالن سینمایی «Espace Miramar» شهر کن به نمایش گذاشته می‌شوند.

استادان و دانشجویان مدرسه سینمایی «ESRA» در شهر نیس نیز به این برنامه دعوت شده‌اند و به تماشای این دو فیلم ایرانی خواهند نشست. در سال‌های گذشته نیز فیلم‌های «والدراما»، «اسرافیل»، «مالاریا»، «رفتن»، «درساژ» و «بنفشه آفریقایی» در برنامه «زوم روی سینمای ایران» شهر کن به روی پرده رفته بودند.

همچنین مستند «سایه‌های بی‌خورشید» ساخته مهرداد اسکویی قرار است از تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ (۲۲ دی ماه) توسط کمپانی «Les Films de Whippet» اکران سراسری خواهد شد. این کمپانی فرانسوی پیش از این در سال ۲۰۱۲ مستند «آخرین روز‌های رمستان»، در سال ۲۰۱۷ مستند «رویا‌های دم صبح» از دیگر ساخته اسکویی را نیز در فرانسه اکران کرده است.

«سایه‌های بی‌خورشید» تاکنون در ۴۰ جشنواره سینمایی شرکت داشته و موفق به کسب ۱۵ جایزه از جمله جایزه معتبر بهترین کارگردانی ازجشنواره مستند آمستردام (ایدفا)، تقدیر ویژه جشنواره مستند بیگ اسکای آمریکا، جایزه شاخ نقره‌ای و بهترین فیلم ازنگاه هیات دوران جشنواره کراکو لهستان و همچنین جایزه بهترین مستند جشنواره سینه‌داک تفلیس در گرجستان را کسب کرده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای ایران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر