تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.
مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت کشور

دستورالعمل تور‌های سافاری و آفرود در بیابان لوت در دست تدوین است

مهران مقصودی، مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت کشور، با بیان اینکه مسیر‌های تور‌های سافاری و آفرود در بیابان لوت هنوز نهایی نشده‌اند، گفت که دستورالعمل برای این مهم در دست تدوین است.

کد خبر: ۱۱۲۷۱۴
۰۹:۵۶ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

دستورالعمل تور‌های سافاری و آفرود در بیابان لوت

دیدارنیوز ـ مهران مقصودی، مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت کشور شامگاه چهارم آبان ماه در جلسه جمع بندی سفر به شهرستان بم به آثار تاریخی این شهرستان اظهار کرد: در شهرستان بم سه اثر جهانی وجود دارد که بسیاری از استان‌ها حتی یک اثر جهانی هم ندارند و نکته مثبت بم همین است.

وی افزود: بیابان لوت یک اثر جهانی وسیع است که ۸۶۰ کیلومتر عرصه محیط این اثر جهانی است.

مقصودی به آثار جهانی طبیعی اشاره و تصریح کرد: آثار طبیعی زیادی در جهان وجود دارد که هیچ کدام اینگونه نیست که شخصی بدون مجوز وارد آن‌ها شود. ما امکانات و زیرساخت‌های لازم را نداریم و اگر فردی درخواست دهد یک سال بعد اجازه داده می‌شود، اما برای تور‌ها اینگونه نیست؛ تور‌ها می‌توانند وارد سایت شده و درخواست خود را ثبت نمایند.

مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت با اشاره به اینکه در کشور‌های دیگر ورود به بیابان‌ها برای تمام اشخاص ممنوع است، اما لوت اینگونه نیست، گفت: پایگاه جهانی لوت در بم به تازگی آغاز به کار کرده و منابع مالی برای آن در نظر گرفته نشده که باید در دستور کار قرار بگیرد تا امکان گسترش داشته باشد.

وی افزود: برای جذب گردشگر باید اول ماکت لوت را به معرض دید قرار داد و می‌طلبد ماکت لوت در موزه تاریخی و موزه مردم شناسی و صنایع دستی به نمایش درآید.

مقصودی اظهار کرد: مسیر‌های تور‌های سافاری و آفرود هنوز نهایی نشده اند و دستور العمل در حال نوشتن است که برای خانه‌های بوم گردی و ضوابط و اردو‌های گردشگری نیز هست، اینکه افرادی که تور آفرود میبرند دارای چه مشخصه‌هایی باید باشند.

مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت کشور با اشاره به ورود غیرمجاز از سایر استان‌ها به بیابان لوت گفت: با استفاده از نصب جی پی اس و اطلاع رسانی از طریق مردم محلی می‌توان از ورود این افراد جلوگیری کرد. ضمن اینکه تور‌های تهران هم می‌توانند وارد منطقه شوند، اما باید مجوز بگیرند.

هادی شهسوارپور، فرماندار بم نیز در این جلسه اظهار کرد: بکرترین نقاط کویری در شهرستان بم وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی است و می‌توان برای صنعت گردشگری برنامه ریزی کرد.

وی افزود: اگر بخواهیم به سمت درآمدزایی برویم باید زیرساخت‌ها فراهم شود و برای تسهیل در کار فعالان این حوزه نهایت تلاش انجام شود. بحث ما درگاه کویری و ساختمان پایگاه جهانی لوت است تا زودتر آماده شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: گردشگری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر