تیتر امروز

سرمربی کریستال پالاس: حاضرم همین امشب با این ستاره پرسپولیس قرارداد ببندم!

علی پروین اسطوره بیاد ماندنی فوتبال ایران افتخارات زیادی را چه در عرصه ملی و چه در عرصه باشگاهی در فوتبال ایران به دست آورده و در قالب بازیگری و همچنین در قالب مربیگری جام های بسیاری را تصاحب کرده است.

کد خبر: ۱۱۲۶۷۹
۱۹:۳۰ - ۰۴ آبان ۱۴۰۰

سرمربی کریستال پالاس: حاضرم همین امشب با این ستاره پرسپولیس قرارداد ببندم!

دیدارنیوز - علی پروین در سال ۱۳۵۱ مرد سال فوتبال ایران و برنده توپ طلای فوتبال ایران شد. دو هفته پس از کسب این عنوان باشگاه صاحب نام کریستال پالاس جهت انجام یک مسابقه دوستانه برابر سرخپوشان به ایران آمد این در شرایطی بود که آن‌ها چند روز قبل در رقابت‌های باشگاه‌های انگلیس با یک گل اورتون باشگاه قدرتمند جزیره را مغلوب کرده و در بهترین فرم و آمادگی قرار داشتند.

پرسپولیس آن روز تا دقیقه ۷۰ برابر حریف قدرتمند و آماده انگلیسی مقاومت کرد، اما از آن پس با افت بدنی بازیکنانش مواجه شد تا میهمان حرفه‌ای بر بازی مسلط و ۳ بار متوالی دروازه حریف آسیایی‌اش را بگشاید. نتیجه پایانی این مسابقه ۵ بر ۱ به سود کریستال شد.

 


بیشتر بخوانید: طلاق و بازگشت ایکاردی و واندا نارا به پیش هم!


 

پس از پایان مسابقه، برترام جیمز هد (Bertram James Head) سرمربی باشگاه کریستال پالاس حد فاصل سال‌های ۷۳ - ۱۹۶۶ به شدت از عملکرد فوق‌العاده علی پروین هافبک شماره ۷ پرسپولیس به وجد آمده بود.

او درباره بازی با پرسپولیس گفت: عجب بازیکنی دارید. من از بین همه شماره ۷ را می‌پسندم او با اینکه قد و قامت بلندی ندارد، ولی فوق العاده باهوش و تند و تیز است. می‌فهمد با توپ چه می‌کند و چشمانش در همه حال باز هستند و خوشبختانه این بازیکن از خشونت‌های بی جا و لحظه‌ای برخوردار نیست. او تنها بازیکنی بود که در طول ۹۰ دقیقه همواره با توپ خوب کار می‌کرد و نفوذ‌هایی بموقع داشت اگر این بازیکن شما در کنار یارانی در ردیف خودش قرار بگیرد آنوقت شما هم خواهید دید چه توانایی‌هایی دارد. من حاضرم همین امشب با شماره ۷ (علی پروین) قرارداد ببندم و مبلغی برابر ۲۵۰۰۰ پوند سالیانه به او بپردازم.

سرمربی کریستال پالاس: حاضرم همین امشب با این ستاره پرسپولیس قرارداد ببندم!

پرداخت چنین پولی به یک بازیکن در سال ۱۳۵۱ بسیار رقم بالایی بود و ارقام را فقط ستاره‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس دریافت می‌کردند و سرمربی کریستال‌پالاس حاضر شده بود در صورت عقد قرارداد با علی پروین این رقم را به او پرداخت کند.

اگرچه اسطوره فوتبال ایران که حضور در جام جهانی، قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، قهرمانی در بازی‌های آسیایی، حضور در المپیک، قهرمانی در جام در جام آسیا و..... ده‌ها قهرمانی داخلی و خارجی دیگر را در کارنامه مربیگری و بازیگری خود دارد هرگز حاضر نشد پیراهن پرسپولیس را با پیراهن هیچ تیمی عوض کند و پس از حضور در پرسپولیس و ترک پیکان تمام دوران بازیگری خود را برای سرخپوشان تهرانی به میدان رفت.

 عکس علی پروین در این خبر مربوط به همین بازی است.

برچسب ها: پرسپولیس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر