تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

افزایش مبتلایان کرونا با حال عمومی خوب در تهران

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تشریح آخرین شرایط کووید۱۹ در پایتخت با اشاره به آمار دو رقمی فوتی‌های کرونا، از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا با حال عمومی خوب خبر داد.

کد خبر: ۱۱۲۶۱۰
۰۹:۴۳ - ۰۴ آبان ۱۴۰۰

افزایش مبتلایان کرونا در تهران

دیدارنیوز ـ نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره وضعیت بیماری کووید ۱۹ در تهران گفت: آمار بستری و فوتی‌هایمان تغییری نکرده است و روندی ثابت را در این دو شاخص شاهدیم. اما در حال حاضر بحث افزایش مبتلایان وجود دارد. البته موضوعی که در افزایش مبتلایان مطرح است، عمدتا تست‌مثبت‌هایی هستند که معمولا حال عمومی‌شان خوب است.

وی افزود: از آنجا که اکثر افراد واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، اگر به کرونا مبتلا شوند، طبیعتا به بیماری خفیف مبتلا می‌شوند؛ بنابراین افزایش تعداد مبتلایان، بر تعداد بستری‌های استان تهران اثری نداشته است. به طوری که افزایش بستری نداشتیم و تعداد بستری‌هایمان کماکان رو به کاهش است.

توکلی درباره وضعیت فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران با بیان اینکه هنوز تعداد فوتی‌هایمان در تهران دو رقمی است، گفت: فعلا روند فوتی‌ها در استان تهران ثابت است. دو رقمی ماندن فوتی‌ها به دلیل شدت پیک پنجم است. در عین حال اکنون عمل‌های الکتیو در بسیاری از بیمارستان‌ها آغاز شده و اقدامات بیمارستانی در جریان است.

وی درباره پیش‌بینی از وضعیت اپیدمی در روز‌های آینده نیز اظهار کرد: با روندی که می‌بینیم، پیش‌بینی ما این است که طبیعتا افزایش مبتلا خواهیم داشت، اما بیماری شدید و مرگ و میر بالایی را به دنبال نخواهد داشت. در عین حال بازگشایی‌ها با حفظ پروتکل‌ها و در نظر گرفتن شرایط خاص می‌توانند انجام شود. سناریو‌های مختلفی برای بازگشایی‌ها وجود دارد که باید بر اساس شرایط مورد توجه قرار گیرند.

توکلی افزود: قطعا اگر بازگشایی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نباشد و مراقبت‌های لازم انجام نشود، مجددا گرفتار خواهیم شد. به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که در صورت بروز پیک ششم، ابتلا بالا، اما با درصد بستری کم و طبعا فوتی کم باشد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر