تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

نامه سرگشاده رحمت‌‌اله بیگدلی به امام جمعه اردبیل

حجت‌الاسلام رحمت‌‌اله بیگدلی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در نامه‌ای سرگشاده به حجت‌الاسلام سید حسن عاملی، امام جمعه اردبیل، درباره‌ی توجیه اظهارات ابراهیم رئیسی، رییس دولت، به او تذکر داد.

کد خبر: ۱۱۲۵۶۵
۱۵:۳۳ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰

نامه سرگشاده رحمت‌‌اله بیگدلی به امام جمعه اردبیل

 

دیدارنیوز: به گزارش دریافتی انصاف نیوز، متن این نامه به همراه مستندات آن در پی می‌آید:


باسمه تعالی

برادر گرامی، حجت‌الاسلام جناب آقای سید حسن عاملی امام جمعه محترم اردبیل
سلام علیکم
با آرزوی توفیق روزافزون برای آن‌جناب و تبریک میلاد مسعود رسول خدا (ص) و امام صادق (ع) پس از مشاهده مصاحبه کوتاهی از شما در برخی رسانه‌ها در توجیه اشتباه روی‌داده در سخنرانی آقای سید ابراهیم رئیسی در اردبیل لازم دیدم که نکاتی را‌ به شرح زیر به خدمت جناب‌عالی معروض بدارم:
۱‌. حضرت‌عالی می‌دانید که در فضای علمی حوزوی عنوان محقق اردبیلی و مقدس اردبیلی به وضع تعینی اختصاص به احمد بن محمد اردبیلی پیدا کرده است به‌طوری که اطلاق آن، انصراف به آن بزرگوار دارد، همان‌طور که اطلاق عنوان حجت‌الاسلام در میان اهل سنت انصراف به ابوحامد غزالی و در میان شیعه انصراف به سید محمدباقر شفتی و اطلاق عنوان آیت‌الله تا قرن هشتم انصراف به ابومنصور جمال‌الدین حسن بن یوسف بن مطهّر حلّی و اطلاق عنوان آخوند در اصول فقه انصراف به ملامحمد کاظم خراسانی و‌ در فلسفه انصراف به صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی و اطلاق عنوان علامه در فقه انصراف به علامه حلی و در عصر ما در فلسفه و معارف دینی و قرآنی انصراف به سید محمدحسین طباطبایی و اطلاق عنوان شیخ و شیخ اعظم و استاد مجتهدین انصراف به شیخ مرتضی انصاری و اطلاق عنوان صاحب جواهر انصراف به شیخ محمدحسن نجفی داشته است و دارد.
۲. شما به‌خوبی می‌دانید که آقای رئیسی در سخنرانی خود در اردبیل به اشتباه پنداشت که محقق اردبیلی و مقدس اردبیلی دو نفرند و گفت:
«اردبیل مفاخر بسیاری دارد، محقق اردبیلی، مقدس اردبیلی…؛ ما در زمان خود نه محقق اردبیلی را درک کردیم و نه مقدس اردبیلی را، اما آیت‌الله مشکینی را دیدیم.»!
۳. بعد از این‌که این اشتباه آقای رئیسی بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها پیدا کرد عده‌ای در صدد چاره برآمدند و ابتدا گفتند که آقای رئیسی دچار اشتباه لفظی شده است، اما چون دیدند که ادعای اشتباه لفظی در چنین موضوع مهمی از مصادیق بارز دُونَهُ خَرط‌‌ُ القَتاد است در صدد علاج‌ آن از راه دیگری برآمدند و گفتند منظور آقای رئیسی از محقق، مرحوم‌ محمد بن علی اردبیلی مولف مجمع الرّواة بوده است، جالب این‌که از فرط عجله، جامع‌ الرّواة را هم مجمع الرّواة گفتند که ما این اشتباهشان را متذکر شدیم تا در ادامه اصلاح کردند‌!
۴. در مرتبه آخر هم متوسل به شما شدند و از شما مصاحبه گرفتند که شما بگویید منظور آقای رئیسی از محقق، مرحوم‌ محمد بن علی اردبیلی مولف جامع الرّواة بوده است!
۵. جناب آقای عاملی عزیز، شما به‌خوبی می‌دانید که یکی از ارکان اصلی امامت جمعه عدالت و شجاعت حقگویی است و هرگونه اظهارنظر خلاف واقع برای توجیه امری نادرست مُسقِط عدالت است و امامان محترم جمعه نباید توجیه‌گر خطاها و اشتباهات دیگران باشند در حالی که امامت نماز صدها نفر را برعهده دارند و در صورت خلافگویی و توجیه نادرست خطاهای دیگران گناه اقتدای مامومین به امام جماعت و امام جمعه‌ی فاقد عدالت برعهده آنان خواهد بود!
۶. جناب آقای عاملی، من در این‌جا تصویر همه چاپ‌های کتاب جامع الرّواة محمد بن علی اردبیلی را تقدیم می‌کنم تا ببینید چون عنوان محقق برای او تعین پیدا نکرده در روی جلد هیچ‌کدام از چاپ‌های کتاب جامع الرّواة از او با عنوان محقق نام برده نشده است، اما تصویر کتاب مجمع الفایدة و البرهان فی شرح ارشاد الاذهان احمد بن محمد اردبیلی نجفی معروف به مقدس اردبیلی و محقق اردبیلی‌ را هم می‌آورم که چون عنوان محقق برای او تعین پیدا کرده، این عنوان در روی جلد این کتاب چاپ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است!
۷. جناب آقای عاملی، این اشتباه آقای رئیسی مشابه اشتباه چند روز پیش ایشان در سخنرانی در کنفرانس وحدت اسلامی بود که از شیخ محمد سعید رمضان البوطی متفکر نامدار سوری با عنوان شیخ طوطی نام برد که واقعا فاجعه بود!
آقای رئیسی از این نوع اشتباهات زیاد دارد و چه ضرورتی دارد که شما در قامت امام جمعه اردبیل برای توجیه اشتباه ایشان سخنی بگویید که خدای‌نکرده موجب بدبینی علما، اقشار تحصیلکرده و نمازگزاران محترم اردبیل به شما بشود؟!
۸. جناب آقای عاملی، از باب دستور الهی در آیه شریفه ۵۵ سوره مبارکه الذاریات: «وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَىٰ تَنْفَعُ الْمُؤْمِنِينَ؛ و پند ده، كه مؤمنان را پند سود بخشد.» این سطور را تقدیم حضرت‌عالی کردم تا چه قبول افتد و چه در نظر آید!
والسلام علی من یخدم الحق لذات الحق و یسعی لاقامة القسط والعدل.
خدای بزرگ را به اسمای حسنایش می‌خوانم که به همه ما توفیق مجاهدت با نفس، شفقت بر خلق، صداقت در گفتار، درستی در کردار و تقوای الهی عنایت فرماید!
بنده خدا و طلبه علوم دینی
رحمت‌اله بیگدلی
زنجان، دوم آبان ۱۴۰۰ خورشیدی
میلاد مسعود رسول خدا(ص) و امام صادق(ع)

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
حسین ترابی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
سلام چیزبدی رانگفته آقای آیت الله چراایقدرسخت میگیریدکارهای. خوب این بنده خدارانمی بینید،،واعجبا
معاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
چه بحث چرت و پرتی، تیتر خبرتون درست بزنید، واقعا دروس و یا مباحث حوزوی به چه درد جامعه میخوره؟
شهاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
باسلام به این شیخ اصلاح طلب می‌گویم که گیرم هر دو یکی یا جدا از هم چه محقق چه مقدس چه اشتباه لبی چه توجیه چه دردی از جامعه را حل می‌کند خدا ایمان واخلاصتان دهد که به خاطر اظهار فضل دیگران را تخریب نکنید جناب بیگدلی شما گاف های حسن روحانی وخاتمی را اصلاح کنید کافی است که چه بلایی بر سر دین وملت آوردند از باب فذکر می‌گویم خدا هدایتشان کند کمی ایمانتان دهد که وهن برای روحانیت نباشید
عبدالله
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
بیگدلی تو نگران نباش .امثال تو بفکر توجیه عملکرد غلط دوستانتان در سابق باشید.خدا هدایت کند همه را
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر