تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

معرفی برندگان جایزه شعر «فوروارد»

«لوک کنارد» شاعر انگلیسی به عنوان برنده بهترین مجموعه شعر جایزه ادبی «فوروارد» معرفی شد.

کد خبر: ۱۱۲۵۲۰
۱۱:۴۶ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰

 برندگان جایزه شعر فوروارد

دیدارنیوز ـ به نقل از گاردین، اعضای هیات داوران جایزه ادبی «فوروارد»، «لوک کنارد» را برای نگارش مجموعه شعر «یادداشت‌هایی برای غزل‌ها» به عنوان برنده جایزه بهترین مجموعه شعر برگزیدند.

«کنارد» برای دریافت این جایزه ۱۰هزار پوندی با شاعرانی همچون «کایو چینگونیی» و «تیشانی دوشی» به رقابت پرداخت.

مجموعه شعر «کنارد» که داوران از آن به عنوان اثری یاد کرده‌اند که می‌تواند رابطه دانش‌آموزان را با شکسپیر دگرگون کند، مجموعه‌ای از شعر‌ها در پاسخ به شعر‌های شکسپیر است.

همچنین «کالب فمی» برای نگارش «فقیر» به عنوان برنده جایزه پنج‌هزار پوندی بهترین مجموعه شعر نخست یک شاعر معرفی شد. «فمی» در این مجموعه شعر به بررسی زندگی در یکی از مناطق لندن پرداخته و برخی از عکس‌هایی را که خود به ثبت رسانده نیز منتشر کرده است.

جایزه هزار پوندی بهترین تک‌شعر «فوروارد» هم به «نیکوال سیلِی» برای شعر «صفحات ۲۲ تا ۲۹» رسید.

جایزه ادبی «فوروارد» اولین‌بار در سال ۱۹۹۱ با دو هدف اصلی افزایش تعداد مخاطبان شعر و همچنین معرفی و تشویق شاعران نوقلم در سطح انگلستان و ایرلند اعطا شد و هر سال سه برنده را در بخش‌های بهترین مجموعه شعر، قطعه برگزیده و بهترین کتاب شعر اول معرفی می‌کند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر