تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...
رئیس بیمارستان خبر داد

آمادگی بیمارستان امام برای مقابله با سه بحران پیش روی اهواز

دکتر علیرضا قنبران، رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز از آمادگی این بیمارستان برای ارائه خدمات به بیماران احتمالی کرونا، آنفلوآنزا و تنگی نفس ناشی از اولین بارش‌های پاییزی خبر داد.

کد خبر: ۱۱۲۳۶۲
۱۲:۱۱ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰

مقابله با سه بحران پیش روی اهواز

دیدارنیوز ـ دکتر علیرضا قنبران، رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه هشدار‌های صادر شده از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اهواز مبنی بر وقوع پیک ششم کرونا در آبان‌ماه، تمام ظرفیت‌های بیمارستان در حوزه‌های نیروی انسانی، فضای فیزیکی و ظرفیت‌های تجهیزاتی، بازبینی و آماده ارائه خدمات شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در پیک پنجم کرونا، هفت بخش بستری و سه بخش ICU به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شد. همچنین دو درمانگاه سرپایی برای تزریق رمدسیویر به بیمارانی که حال عمومی بهتری داشتند، در نظر گرفته شد. با فروکش کردن پیک کروناویروس، بخش‌ها به نوبت به حالت قبل خود بازگشتند، اما بخش مگا ICU بیمارستان تا همین لحظه در حال ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا است.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز با اشاره به همزمانی پیک ششم کرونا، آنفلوآنزای فصلی و سندروم تنفسی ناشی از اولین بارش‌های پاییزی گفت: امسال در آبان‌ماه احتمال همزمانی سه بحران وجود دارد؛ هشدار‌هایی برای خطر شکل‌گیری پیک ششم کرونا داده شده و شیوع آنفلوآنزای فصلی، دو بحرانی است که کل کشور با آن روبه‌رو است، اما در استان خوزستان احتمال بروز حملات تنفسی ناشی از اولین بارش‌های پاییزی نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: هر چند پیش‌بینی‌های لازم برای ارائه خدمات به هر سه گروه بیماران در بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز انجام شده، اما باز هم توصیه اکید این است که مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پایبند باشند. همچنان مراجعه سریع‌تر برای دریافت واکسن، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری و حضور در هر گونه تجمع، توصیه‌هایی است که می‌تواند تا درصد بسیار زیادی موجب جلوگیری از ابتلا به بیماری و شکل شدید آن شود.

قنبران بیان کرد: هر چند در سال گذشته با وجود رعایت شیوه‌نامه بهداشتی کرونا، شاهد ابتلای کمتر افراد به آنفلوآنزا بودیم، اما هنوز خطر شیوع بالای آنفلوآنزا وجود دارد و از آنجا که کرونا و آنفلوآنزا هر دو بیماری‌های ویروسی هستند، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا در جلوگیری از ابتلای افراد به این دو بیماری بسیار موثر است.

وی در خصوص سندروم تنفسی ناشی از اولین بارش‌های پاییزی نیز گفت: از ماه گذشته کمیته‌ها و جلساتی با هدف آمادگی بیمارستان برای رویارویی با این پدیده تشکیل شده است و در حال حاضر آمادگی لازم در بیمارستان برای ارائه خدمات به هر سه گروه بیماران ایجاد شده است، اما با این همه باید یادآور شویم که امکانات بیمارستانی در کشور و به ویژه در بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز نامحدود نیست لذا توصیه می‌شود افراد برای سلامتی خود و اطرافیان‌شان، خود را ملزم به رعایت توصیه‌های بهداشتی کنند.

 

منبع: ایسنا
برچسب ها: اهواز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی