تیتر امروز

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش از بازگشایی تمام مدارس تا اوایل آذر خبر داد

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: با توجه به پوشش جمعیتی، اجرای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، روند بازگشایی مدارس از اول آبان آغاز می‌شود و تا پایان آبان تمامی مدارس بازگشایی می‌شوند.

کد خبر: ۱۱۲۲۳۶
۱۴:۳۶ - ۲۹ مهر ۱۴۰۰

بازگشایی مدارس تا اول آذر

دیدارنیوز ـ علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: از ۱۵ آبان تا اول آذرماه مدارس با رعایت فاصله‌های اجتماعی بازگشایی می‌شوند.

وی با اشاره به این که بازگشایی مدارس تنها تابع واکسیناسیون نیست، اظهار کرد: در امر بازگشایی حضوری مدارس، تصمیمات شورای مدرسه و آموزش و پرورش مناطق، نتایج ارزیابی از شاخص‌های رعایت دستورالعمل ها، رعایت فاصله اجتماعی و تمهید مقدمات و دریافت مجوز از دیگر عوامل مهم حضوری شدن مدارس است.

کاظمی گفت: ۴۵ هزار مدرسه کشور با تراکم جمعیتی اندک در مهرماه به صورت حضوری بازگشایی شدند و حدود ۵۰ درصد مدارس هم که از تراکم دانش آموزی بالایی برخوردارند، در آبان‌ماه و پس از ارزیابی و دریافت مجوز، فعالیت‌های آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش به واکسیناسیون هم اشاره‌ای کرد و گفت: واکسیناسیون دانش آموزان در کشور از مرز ۷۰ درصد گذشته است.

وی در بخش دیگری از صحبتش در مورد آمادگی وزارت آموزش وپرورش برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان هم گفت: این طرح پس از ارائه لایحه آن از سوی دولت به مجلس خوشبختانه با رأی بالایی تصویب شد و امیدواریم در روز‌های آینده شاهد روند خوب اجرای آن باشیم.

کاظمی همچنین در سفر یک روزه خود به استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن بازدید از مدارس کانکسی و همچنین فضا‌های آموزشی آسیب‌دیده در زلزله سی‌سخت، جمع آوری مدارس کانکسی این منطقه را از اهداف سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد دانست.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: در کهگیلویه و بویراحمد به علت پراکندگی مدارس و کمی تراکم جمعیتی، بیش از هزار مدرسه فعالیت آموزشی حضوری خود را آغاز کرده‌اند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر