تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

دانمارک دومین مسافر جام جهانی شد

تیم ملی دانمارک بعد از آلمان به دومین تیمی تبدیل شد که صعود خود به جام جهانی را قطعی می‌کند.

کد خبر: ۱۱۱۴۴۵
۱۳:۳۵ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

دیدارنیوز - تیم ملی فوتبال دانمارک موفق شد با کسب هشتمین پیروزی متوالی خود در گروه F مقدماتی جام جهانی در اروپا، بعد از آلمان به دومین کشوری تبدیل شود که صعود خود را به جام جهانی قطعی می‌کند.

دانمارک امشب با یک گل از سد میهمان خود اتریش گذشت و ۲۴ امتیازی شد. پایین‌تر از این تیم، اسکاتلند حضور دارد که با ۱۷ امتیاز شانسی برای رسیدن به صدر ندارد چرا که در صورت باخت دانمارک در هر دو بازی و پیروزی اتریش در دو بازی باقی مانده، بازهم یک امتیاز فاصله بین دو تیم باقی خواهد ماند.

دانمارک امشب در ورزشگاه پارکن کپنهاگن مقابل اتریش قرار گرفت و با تک گل دقیقه ۵۳ یواکیم مهله، مدافع جوان خود توانست این تیم را شکست دهد. بعد از سوت پایان بازی، دانمارکی‌ها جشن صعود زودهنگام خود را با هوادارانشان برگزار کردند.

این برای دومین بار پس از جام‌های جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ است که تیم ملی دانمارک موفق می‌شود طی دو دوره متوالی جواز حضور در جام جهانی را کسب کند. به این ترتیب بعد از قطر (میزبان) و آلمان تکلیف سومین تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ هم مشخص شد.

گفتی است که دانمارک برای رقم زدن این موفقیت بزرگ ضمن کسب ۸ پیروزی در ۸ بازی، ۲۷ گل هم وارد دروازه حریفان کرده و هیچ گلی هم دریافت نکرده است.

منبع: ورزش 3
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر