تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

سهم هواداران پرسپولیس از بازی با الهلال مشخص شد

از آنجا که میزبانی عربستان برای این مرحله از بازی‌ها تا مرحله فینال متمرکز شده طبیعتا AFC حق داشتن تماشاگر را برای تیم‌های میهمان به صورت برابر درنظر گرفته است. به این معنی که هر چقدر تماشاگر قرار است به ورزشگاه بیایند باید به صورت مساوی بین دو تیم تقسیم شوند.

کد خبر: ۱۱۱۲۷۵
۱۱:۱۳ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰

بازی الهلال با پرسپولیس

دیدارنیوز - تیم فوتبال پرسپولیس باید ۲۴ مهر در ورزشگاه فیصل بن فهد ریاض به مصاف الهلال برود تا دیداری دشوار از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کند. این بازی به میزبانی متمرکز عربستان برگزار می‌شود و الهلال از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را خواهد برد.

از آنجا که میزبانی عربستان برای این مرحله از بازی‌ها تا مرحله فینال متمرکز شده طبیعتا AFC حق داشتن تماشاگر را برای تیم‌های میهمان به صورت برابر درنظر گرفته است. به این معنی که هر چقدر تماشاگر قرار است به ورزشگاه بیایند باید به صورت مساوی بین دو تیم تقسیم شوند. قانون می‌گوید حق تیم میهمان فقط ۱۰ درصد از گنجایش ورزشگاه است، ولی این قاعده برای بازی‌هایی که به صورت متمرکز میزبانی می‌شود فرق می‌کند.

حال با همین حساب و کتاب پرسپولیس هم «می تواند» برای دیدار با الهلال تماشاگر داشته باشد. در واقع روز گذشته مشخص شد که قرار است این بازی با حضور ۶۰ درصدی تماشاگران از گنجایش کل ورزشگاه برگزار شود. ورزشگاه فیصل بن فهد گنجایش ۲۴ هزار نفری دارد که ۶۰ درصد آن تقریبا نزدیک به ۱۴ هزار نفر می‌شود. حال از این ۱۴ هزار نفر، ۷ هزار نفرش سهم پرسپولیسی هاست.

پرسپولیسی‌ها می‌توانند از حضور ۷ هزار تماشاگر بهره ببرند، ولی واقعیت این است که در شرایط کنونی آن‌ها نمی‌توانند حتی یکی دو تماشاگر هم روی سکو داشته باشند! دلیلش واضح است؛ اول اینکه قوانین سفت و سخت کرونایی اجازه سفر به کشور‌های دیگر از جمله عربستان را به این راحتی نمی‌دهد. هزینه سفر و اقامت در عربستان هم که خود مشکلی مضاعف است. از آن گذشته صدور ویزا برای تماشاگران ایرانی هم محل سوال است، چون خود باشگاه پرسپولیس برای بازیکنانش به راحتی ویزا نگرفته چه برسد برای تماشاگران. شاید باشگاه اگر در شرایط مالی خوبی قرار داشت می‌توانست زمینه حضور تعدادی از تماشاگرانش را در این بازی از طریق مکاتبه و نامه نگاری هموار کند، ولی واقعیت این است که این تیم هم وضعیت مالی چندان خوبی ندارد. پس به غیر از ایرانی‌های اندکی که در زمان حضور این بازی در عربستان حضور دارند نباید توقع داشت پرسپولیس برابر الهلال هواداری در ورزشگاه داشته باشد. به این ترتیب آن جایگاه ۷ هزار نفری که نصف گنجایش تماشاگران در ورزشگاه خواهد بود، خالی خواهد ماند.

منبع: فرارو
برچسب ها: پرسپولیس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر