تیتر امروز

بهانه تراشی جنجالی دبیرکل فدراسیون فوتبال: بهتر بود بازی ایران با کره تماشاگر نداشته باشد!!

کامرانی‌فر سرپرست دبیرکل فدارسیون فوتبال اعلام کرد کوتاهی در کار نبوده و تصمیم بر این شده بهتر بود بازی بدون تماشاگر برگزار شود.

کد خبر: ۱۱۱۱۷۶
۱۳:۱۴ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

فدراسیون فوتبال

دیدارنیوز - حسن کامرانی فر در خصوص بحث میزبانی‌های تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی و عدم حضور تماشاگران در بازی با کره جنوبی مصاحبه ای انجام داد که ضمن دعوت از شما برای مطالعه نکته هایی که او مطرح کرد، قضاوت را به مخاطبان خبرورزشی می سپاریم:

آقای عزیزی خادم در بحث میزبانی تیم ملی تلاش کرد. میزبانی بازی با سوریه را گرفتیم و خوشبختانه سه امتیاز آن مسابقه را کسب کردیم. همیشه اولین مسابقه در تورنمنت‌ها سخت است ولی فدراسیون تلاشش را کرد و روند موفقی داشتیم.

برای بازی ایران و کره جنوبی به این نتیجه رسیدیم که یکسری مواردی هست که فدراسیون باید به آن دست پیدا کند. مثلاً بحث VAR است که با یک شرکت طرف حساب فیفا به توافق رسیدیم. به AFC اعلام کردیم این تکنولوژی را داریم ولی آنها برای VAR این مسابقه، داور نفرستادند. استادیوم آزادی مجهز به VAR مورد تایید فیفا است و این قدم خوبی است.

در بحث میزبانی مسائل دیگری هم وجود داشت مثل حضور تماشاگران در ورزشگاه. به فیفا اعلام کرده بودیم به دلیل شرایط کرونا در بازی با سوریه تماشاگر نخواهیم داشت ولی برای دیدار با کره جنوبی اعلام کردیم می‌توانیم تماشاگر داشته باشیم و از فیفا خواستیم شرایطش را اعلام کند.

تماشاگرانی که وارد استادیوم آزادی می‌شوند باید دو دوز واکسن را زده باشند به علاوه انجام تست‌های PCR که این محدودیت ایجاد می‌کند. جلسات زیادی با وزارت بهداشت داشتیم. دوست داشتیم بعد از مدتها تماشاگران را در ورزشگاه داشته باشیم. حضور تماشاگر در ورزشگاه نشان دهنده شرایط سلامت در کل جامعه است. دوست داشتیم به تمام دنیا این را نشان بدهیم که وزارت بهداشت ما خوب عمل کرده است.

هفت روز زودتر از موعد مقرر به فیفا نامه زدیم و کوتاهی از سوی فدراسیون نشده است. برای حضور تماشاگران باید به سمتی برویم که آنها را کامل در ورزشگاه داشته باشیم. برای بازی‌های بعد این کارها را انجام می‌دهیم. مسابقه بعدی تیم ملی خارج از ایران است و فرصت داریم زیر ساخت ها را برای بازی‌های بعد از آن فراهم کنیم. مطمئن باشید فدراسیون فوتبال کوتاهی نکرده و تمام ایمیل‌ها به موقع ارسال شده است.

فرم‌هایی برای ما فرستادند که برایشان پر کردیم. عدم حضور تماشاگر ارتباطی به بحث بیرونی ندارد. در داخل و با بحث پروتکل‌ها و زیر ساختها و تست PCR خودمان به این نتیجه رسیدیم که بازی بدون تماشاگر باشد.

*دوست نداشتیم شرایط کرونایی که در جامعه به سمت بهتر شدن می‌رود با حضور تماشاگران بدتر شود! باید فاصله گذاری صورت می‌گرفت. احساس کردیم اگر حضور تماشاگران به سمتی برود که پروتکل‌ها رعایت نشود به جامعه صدمه زده‌ایم. فدراسیون تلاش کرد تماشاگران بیاید. تمام ارگان‌ها هم کنار فدراسیون بودند ولی خودمان به این نتیجه رسیدیم بدون حضور تماشاگر باشیم!

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر