تیتر امروز

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۶)

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با دیدار برای رصد اخبار روزانه همراه باشید.
رکورد‌های جالب توپ طلا!
یک روز مانده تا اهدای «بالون دُر»

رکورد‌های جالب توپ طلا!

یکی از بزرگ‌ترین رویا‌های بازیکنان فوتبال در جهان به دست آوردن توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال است. در فاصله کوتاهی تا معرفی بازیکن برتر امسال، نگاهی به رکورد‌های این جایزه انداخته‌ایم.

توطئه داخلی برای پس گرفتن دو طلای پارالمپیک ایران

برخی عوامل داخلی با ارسال اسناد و مدارکی به کمیته بین‌المللی پارالمپیک اطلاعاتی در مورد احتمال تخلف دو ورزشکار حاضر در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو را گزارش کرده‌اند!

کد خبر: ۱۱۱۱۶۸
۱۲:۵۳ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

پس گرفتن مدال از ورزشکاران پار المپیک

دیدارنیوز - اقدامی که عوامل داخلی در برخی فدراسیون‌های ورزشی انجام داده‌اند و اسناد و مدارک تخلفات احتمالی را به نهادهای بین‌المللی ارسال می‌کردند، سراغ یک فدراسیون حاضر در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک آمده تا این فدراسیون در خطر برخورد انضباطی از کمیته بین‌المللی پارالمپیک و تعلیق قرار بگیرد.

شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از سوم تا چهاردهم شهریورماه به میزبانی توکیو برگزار شد و کاروان ورزش ایران با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ مدال نقره و یک مدال برنز در رده سیزدهم جدول رده بندی توزیع مدال‌ها قرار گرفت.

با گذشت بیش از یک ماه از پایان این رویداد، برخی عوامل داخلی اسناد و مدارکی مبنی بر تخلف دو ورزشکار شرکت کننده در این رویداد را برای کمیته بین‌المللی پارالمپیک ارسال و تاکید کرده‌اند که این دو ملی پوش و فدراسیون آنها واقعیت را بیان نکرده‌اند.

 این دو ورزشکار که از جمله مدال‌آوران طلای کاروان ورزش ایران بوده‌اند، از سوی این افراد مورد اتهام هستند که در مورد میزان معلولیت و مشکل جسمانی خود واقعیت را نگفته‌اند و با شرایطی متفاوت از دیگران در این رقابت حضور داشته‌اند و به مدال طلا رسیده‌اند.

پس از ارسال اسناد و مدارک توسط برخی عوامل داخلی، کمیته بین‌المللی پارالمپیک در نامه‌ای به همتایان ایرانی خود خواستار ارائه توضیحات در این مورد شده‌اند که پاسخی برای این درخواست آماده و ارسال شده است.

با این حال عواملی که اسناد و مدارک ابتدایی را برای کمیته بین‌المللی پارالمپیک ارسال کرده بودند برای بار دوم مدارکی را به این کمیته ارسال کرده‌اند که تایید می‌کند این دو ورزشکار شرایط جسمانی سالمی داشته‌اند و نباید در بازی‌های پارالمپیک شرکت می‌کردند.

هر چند کمیته بین‌المللی پارالمپیک هنوز واکنشی به این تخلف احتمالی و نحوه برخورد با دو ورزشکار به طور رسمی نداشته است اما پیگیری‌ها نشان داد در صورت قطعی شدن این تخلف فدراسیون مربوطه با خطر تعلیق مواجه خواهد شد و مدال طلای دو ورزشکار نیز از آنها گرفته می‌شود.

البته مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه در تلاش هستند تا با ارائه اسناد و مدارک لازم، کمیته بین‌المللی پارالمپیک را قانع کنند که تخلفی در این مورد صورت نگرفته است.

واکنش سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک توکیو

سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک توکیو، هرگونه تخلف ورزشکاران ایران در این رقابت‌ها را رد و تأکید کرد: اگر تخلفی هم صورت گرفته، باید پزشکان کلاس‌بند بین‌المللی پاسخ‌گو باشند، نه کمیته ملی پارالمپیک.

هادی رضایی درباره اینکه گفته شده‌ دو ورزشکار ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو با شرایط جسمانی سالم حضور پیدا کرده‌اند، گفت: وقتی ورزشکاری توسط پزشکان کلاس‌بند بین‌المللی برای شرکت در رویداد مهمی مانند پارالمپیک مورد تأیید قرار می‌گیرند، آن‌هم نه یک بار بلکه دو بار در کشورهای مختلف، این مسئله دیگر ربطی به کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه ندارد که بخواهند مورد اتهام قرار بگیرند.

او گفت: هر ورزشکاری که بخواهد در یک رویداد مهم حضور پیدا کند، باید توسط پزشکان کلاس‌بند بین‌المللی که مورد تأیید IPC (کمیته بین‌المللی پارالمپیک) هستند، در دو مرحله و توسط دو گروه پزشک از کشورها مختلف مورد ارزیابی و تست قرار بگیرند و سپس اجازه شرکت در مسابقات به آنها داده می‌شود؛ بنابراین حتی اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد، این مسئله ارتباطی به کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه ندارد و باید با پزشکان متخصص کلاس‌بند که مورد تأیید کمیته بین‌المللی پارالمپیک هستند، برخورد شود.

رضایی افزود: مگر ورزشکاران اعزامی توسط پزشکان ایرانی کلاس‌بندی شده‌اند که کمیته ملی پارالمپیک در این زمینه پاسخ‌گو باشد. تمام ورزشکاران اعزامی توسط افراد متخصصی که مورد اعتماد IPC هستند، کلاس‌بندی و شرایط حضورشان در مسابقات بین‌المللی فراهم می‌شود.

او در واکنش به اینکه گفته می‌شود برخی عوامل داخلی اسناد و مدارکی مبنی بر تخلف دو ورزشکار شرکت‌کننده در پارالمپیک توکیو را برای کمیته بین‌المللی ارسال و تأکید کرده‌اند که این افراد واقعیت را درخصوص معلولیت و شرایط جسمانی خود نگفته‌اند و از شرایط جسمانی سالمی برخوردار هستند به ایسنا گفت: باید بگویم که این دو ورزشکار برای دریافت کلاس‌بندی بین‌المللی خود یک بار در مسابقات بین‌المللی ترکیه و بار دیگر در آذربایجان توسط پزشکان متخصص کمیته بین‌المللی پارالمپیک کلاس‌بندی و مورد تأیید قرار گرفته‌اند و مشکلی برای حضور در پارالمپیک نداشته‌اند؛ بنابراین هیچ تخلفی که موجب تعلیق کمیته ملی پارالمپیک یا فدراسیون مربوطه شود، رخ نداده است.

برچسب ها: پارالمپیک
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر