تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

شانس فرهادی برای دریافت اسکار از دیدگاه ورایتی

نشریه ورایتی فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی به نمایندگی از سینمای ایران را در رتبه دوم شانس‌های اصلی کسب جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال قرار داد.

کد خبر: ۱۱۰۹۶۳
۱۵:۵۵ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

شانس فرهادی برای دریافت اسکار

دیدارنیوز ـ این نشریه فیلم «بدترین آدم دنیا» ساخته «یوآخیم تریه» (نروژ)، «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی (ایران) و «کوپه شماره ۶» ساخته «یو‌ها کاسمانن» (فنلاند) را به عنوان سه شانس اصلی کسب این جایزه پیش‌بینی کرده است.

تاکنون ۲۵ کشور فیلم منتخب خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۲ معرفی کرده‌اند و در این میان برخی کشور‌ها نیز دست به انتخاب‌های غیرقابل پیش بینی زده‌اند.

سینمای اسپانیا با گذشتن از فیلم نام «پدرو آلمادوار» و فیلم جدیدش «مادران موازی» در نهایت فیلم «رئیس خوب» را به عنوان نماینده خود در اسکار ۲۰۲۲ معرفی کرد و فرانسه نیز با حذف فیلم «مامان کوچک» ساخته جدید «سلین سیاما»، یکی از دو فیلم «تیتان» یا «اتفاق» را به زودی به صورت رسمی به عنوان نماینده خود اعلام خواهد کرد.

آخرین مهلت معرفی فیلم‌ها از سوی کشور‌ها به آکادمی اسکار روز اول نوامبر (۱۰آبان) است و فهرست ۱۵ نامزد اولیه شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۲ نیز روز ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) معرفی می‌شوند.

نشریه ورایتی از میان فیلم‌هایی که تاکنون رسما وارد رقابت اسکار شده اند و یا شانس زیای برای نمایندگی کردن کشورشان در اسکار پیش رو دارند، اقدام به معرفی شانس‌های اصلی اسکار بین‌المللی کرده است و فیلم «بدترین آدم دنیا» ساخته «یوآخیم تریه» (نروژ)، «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی (ایران) و «کوپه شماره ۶» ساخته «یو‌ها کاسمانن» (فنلاند) را به عنوان سه شانس اصلی کسب این جایزه پیش‌بینی کرده است.

سه فیلم نخست در پیش‌بینی ورایتی در جشنواره فیلم کن رونمایی شدند و فیلم «قهرمان» و «کوپه شماره ۶» به صورت مشترک برنده جایزه بزرگ هیات داوران شدند و فیلم «بدترین آدم دنیا» هم برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن شد.

در رتبه‌های بعدی پیش‌بینی ورایتی از شانس‌های اسکار بین‌المللی فیلم‌های «من مرد تو هستم» از «ماریا شرادر» (آلمان)، «اتفاق» از «اودری دیوان» (فرانسه)، «دست خدا» به کارگردانی «پائولو سورنتینو»، «تیتان» از «جولیا دوکورنو» (فرانسه)، «رئیس خوب» ساخته «فرناندو لئون آرانائو» (اسپانیا)، «کیارا» ساخته «یوناس کارپیانانو» (ایتالیا)، «دعا برای ربوده شده» به کارگردانی «تاتیانا هوئزو» (مکزیک)، «یک فیلم پلیسی» از «آلونسو روزپالاسیوس» (مکزیک)، «بیتس‌های کازابلانکا» از «نیل عیوش» (مراکش) و «رویای تب‌دار» به کارگردانی «کلودیا یوسا» (پرو) قرار دارند.

طبق قوانین معمول آکادمی، فیلم‌ها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۲، باید در حد فاصل بین اول ژانویه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۲ دی ۱۳۹۹ تا ۱۰ دی ۱۴۰۰) در کشور مبدا حداقل هفت روز اکران سینمایی داشته داشته باشند، اما بر اساس قوانین نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار و برای تسهیل حضور آثار سینمایی در این جوایز در شرایط کنونی، فیلم‌ها برای معرفی رسمی برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی الزاما نیاز به اکران در کشور مبدا ندارند و در صورتی که در یکی از کشور‌ها (غیر از آمریکا و کشور‌های تحت قلمرو آن) به مدت حداقل هفت روز پیایی اکران تجاری داشته باشند، در صورت داشت دیگر شرایط، واجد معرفی به عنوان نماینده رسمی کشور معرفی کننده، خواهند شد.

منبع: اینتر آذ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر