تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...

آمار جهانی کرونا؛ رتبه هشتم ایران از نظر مبتلایان

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

کد خبر: ۱۱۰۹۳۰
۱۳:۲۷ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

آمار جهانی کرونا

دیدارنیوز ـ ورلداُمتر نوشت: شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در جهان تاکنون به ۲۳۸ میلیون و ۲۱ هزار و ۱۷۲ نفر رسیده و مرگ ۴ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۴۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۵ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۵۹۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمار‌های جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۷۳۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار دارد.


بیشتر بخوانید: انتقاد شهرام ناظری از صدا و سیما


هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۶۰۰ هزار و هند با بیش از ۴۵۰ هزار جان‌باخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۴ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشور‌های اروپایی داشته است.

بنابر جدول به‌روزشده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم ۳ میلیون نفر عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل ــ که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند ــ کشور‌های انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از ۳ میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر