تیتر امروز

یک ایرانی باعث خرید نیوکاسل توسط محمدبن سلمان شد

مهرداد قدوسی همسر آماندا استاولی تاجر بریتانیایی که با صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان همکاری کرد تا نیوکاسل توسط این گروه خریداری شود.

کد خبر: ۱۱۰۹۱۷
۱۲:۲۵ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

نیوکاسل محمدبن سلمان

دیدارنیوز - انتظار طولانی و طاقت فرسایی بود، اما تصرف نیوکاسل یونایتد با حمایت عربستان سعودی سرانجام به پایان رسید. روز چهارشنبه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه گفته می شود عربستان سعودی به طور رسمی ممنوعیت دخالت در این معامله به دلیل شکایت بین اسپورت را لغو کرده است، اقدامی که موجب شد تا مانع بزرگ برای این توافق برداشته شود.

با حضور آماندا استاولی، این خرید روز پنجشنبه به طور رسمی به پایان رسید. با این حساب، ما همه آنچه شما باید در مورد نقش‌های اصلی که در این معامله نقش داشته‌اند بدانید را جمع آوری کرده‌ایم…

 


بیشتر بخوانید: عصبانیت جنجالی شدید گل‌محمدی از دست اسکوچیچ!


 

چه کسانی در تصرف نیوکاسل یونایتد دخیل است؟
در حالی که آماندا استاولی چهره اصلی است، تعدادی از طرفین در این معامله دخیل هستند. این زن تاجر بریتانیایی و شرکت او، PCP Capital Partners، با سرمایه داران بزرگ برادران روبن و به ویژه صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی(PIF) برای تشکیل کنسرسیوم همکاری کرده اند.

این حرکت به این معنی است که PIF در حال حاضر ۸۰ درصد از باشگاه را در اختیار دارد، در حالی که PCP و برادران روبن هر کدام ۱۰ درصد مالکیت باشگاه را در اختیار دارند. 

آماندا استاولی کیست؟
استاولی مدتی است که با خرید مالکیت باشگاه در سنت جیمز پارک ارتباط دارد. سرمایه گذار خصوصی ۴۸ ساله متولد یورکشایر، پیش از این پیشنهاد خرید سهام مایک اشلی را داشت که گفته می‌شد نزدیک به ۳۰۰ میلیون پوند بود اما در سال ۲۰۱۷ این پیشنهاد رد شده بود. از آن زمان، او از روابط نزدیک خود در خاورمیانه برای همکاری با PIF عربستان برای معامله فعلی استفاده کرده است.

استاولی در امور مالی فوتبال نیز غریبه نیست، به عنوان هماهنگ کننده در تصرف شیخ منصور بن زاید آل نهیان در سال ۲۰۰۸ برای خرید سهام باشگاه منچسترسیتی فعالیت داشت و همچنین به هدایت ناموفق دوبی برای خرید سهام لیورپول در سال ۲۰۱۶ کمک کرد.

مهرداد قدوسی کیست؟
این تاجر ایرانی الاصل از سال ۲۰۱۱ با استاولی ازدواج کرده و در طول حماسه طولانی مدت تصاحب حضور پررنگی در رسانه‌های اجتماعی داشته است. تصور می‌شود که این زوج از طریق شرکت خصوصی استاولی با PIF ملاقات کرده‌اند و تعهد قدوسی برای حفظ تلاش خرید فعلی در آگاهی عمومی نشان می‌دهد که او نقش فعالی در این روند داشته است.

برادران روبن چه کسانی هستند؟
این برادران میلیاردرهای خود ساخته لندن هستند و امپراتوری عظیم املاک زیر چتر آنها قرار دارد. دیوید و سیمون، در هند از پدر و مادری یهودی-عراقی متولد شدند و در ۱۹۵۰ به لندن نقل مکان کردند. هر دو در سن ۱۷ سالگی تحصیل را رها کردند و با خرید قدیمی‌ترین شرکت فرش انگلستان شروع به تجارت کردند. از آنجا، آن‌ها وارد املاک و فلزات شدند و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نیمی از سهام آلومینیوم روسیه را خریداری کردند. 

در سالهای اخیر، آنها توجه خود را به املاک در لندن معطوف کرده و تعدادی از برجسته ترین ساختمان های پایتخت انگلیس را در اختیار دارند. برادران روبن در حال حاضر سرمایه گذاری خود را در نیوکاسل آغاز کرده است و قبلاً به عنوان مالکان Monument Mall در مرکز شهر و همچنین هدایت بازسازی خیابان مجاور شرقی پیلگریم شناخته شده بودند.

جیمی روبن کیست؟
جیمی روبن پسر دیوید روبن است و یک تاجر مقیم بریتانیا است که در امور مالی و املاک به تنهایی کار می کند. این شامل بازی در نقش مدیرعامل ساختمان ۲۰۰ ساله Burlington Arcade است که پدر و عمویش صاحب آن هستند. 

روبن جوان قبلاً در باشگاه کویینز پارک رنجرز عضو هیئت مدیره بوده و مشهور است که با افراد سرشناسی مانند کیم کارداشیان و پاریس همیلتون ارتباط دارد. در سال ۲۰۱۹، این تاجر حدود ۱۴۷۰۰۰ پوند به حزب محافظه کار در جریان انتخابات عمومی اهدا کرد و در موارد متعددی با نخست وزیر بوریس جانسون عکس گرفته است. روبن قرار است در آینده ثروت ۱۶ میلیارد پوندی خانواده خود را به ارث ببرد!

برچسب ها: نیوکاسل
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر