تیتر امروز

گوریلی که عکس سلفی او دنیا را تکان داد، مُرد

گوریلی که در سال ۲۰۱۹ عکس سلفی او در یک پارک ملی کنگو مشهور شد؛ روز چهارشنبه پس از یک بیماری طولانی درگذشت؛ تصویر دیگری از این گوریل در آغوش محیط بانش؛ آندره بائوما، بار دیگر شهرت جهانی پیدا کرده است

کد خبر: ۱۱۰۹۱۶
۱۲:۲۱ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

مرگ گوریل سلفی گیر

دیدارنیوز ـ نام این گوریل نداکاسی بود. در سال ۲۰۱۹، تصویر نداکاسی (en-DA-ka-see) و یک گوریل کوهستانی زن دیگر، Ndeze، در پارک ملی ویرونگا در کنگو، شهرت جهانی پیدا کرد.


بیشتر بخوانید: انتقاد شهرام ناظری از صدا و سیما


ژستی که این دو گوریل در مقابل دوربین سلفی محیط بان گرفته بودند؛ عکس را کمی غیرقابل باور نشان می‌داد.

مرگ گوریل سلفی گیر

وقتی این عکس در اینستاگرام منتشر شد، به سرعت دست به دست شد، در این عکس یک پارکبان، به نام ماتیو شاماوو، و دو گوریل پشت سرش عکس سلفی می‌گیرند. گوریل اولی در عکس چانه را پایین انداخته و روی شانه چپش را نگاه می‌کند و دیگری به جلو خم شده، انگار مصمم است که این عکس را ثبت کند، در عین حال نشانه‌ای از لبخند در گوشه دهان اوست. پشت سر آن‌ها یک محیط بان دیگر قرار دارد و با دستانی گره خورده در پشت سر، صحنه را می‌نگرد.

آندره بائوما در حالی که نداکاسی فقط ۲ ماه داشت او را ملاقات کرد بیش از یک دهه بعد، نداکاسی در حالی که آقای بائوما را بغل کرده بود، مرد. او ۱۴ ساله بود

روز چهارشنبه، پارک اعلام کرد که نداکاسی در ۲۶ سپتامبر پس از "بیماری طولانی مدت که در آن وضعیت وی به سرعت وخیم شد" درگذشت.

برچسب ها: حیات وحش
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر