تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.

افزایش حقوق ۳ میلیونی معلمان در صورت اجرای طرح رتبه بندی

طرح رتبه بندی معلمان مدت هاست که در مجلس در انتظار بررسی در صحن علنی است. اما یک سوال مهم این است که با اجرای این طرح چقدر به حقوق معلمان اضافه خواهد شد؟

کد خبر: ۱۱۰۶۸۱
۱۰:۰۶ - ۱۴ مهر ۱۴۰۰

افزایش حقوق معلمان رتبه بندی

دیدارنیوز: لایحه رتبه بندی معلمان مدت‌هاست که در مجلس متوقف مانده است. اجرای این طرح یکی از مطالبات اصلی فرهنگیان در شرایط فعلی است. 

این لایحه  در ماه‌های پایانی دولت قبلی به مجلس ارایه شد اما تاکنون به صحن علنی مجلس نیامده است. مصاحبه و اظهارنظرهای مختلف نشان دهنده آن است که بار مالی این لایحه و مشکل تامین منابع آن یکی از مشکلات اصلی‌ای است که مانع از بررسی لایحه رتبه بندی معلمان شده است. 

اما با اجرای طرح رتبه بندی معلمان چقدر به حقوق معلمان اضافه می‌شود. 

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این مورد به خبرنگاران گفته است: «مصوبه رتبه بندی فراتر از آن است که معلمان تصور می‌کنند ضمن اینکه هشتاد درصد حقوق فرهنگیان در آموزش عالی کمتر از چیزی که هست نمی‌شود و معلمان صرفا نسبت به رتبه بندی افزایش حقوق خواهند داشت.

وی افزود:برای گروه‌های پایین حداقل سه میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت و معلمانی که فوق لیسانی هستند حقوقشان به هفت میلیون تومان می‌رسد.»

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر