تیتر امروز

مجتبی گلیج مدال برنز گرفت، ایران سوم جهان شد

در روز پایانی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در نروژ، کشتی‌گیر ۹۷ کیلویی ایران به تنها مدال برنز دست پیدا کرد تا شمار کلی مدال‌های ایران به ۷ برسد.

کد خبر: ۱۱۰۶۶۳
۲۱:۱۹ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰

مجتبی گلیج مدال برنز گرفت، ایران سوم جهان شد

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: رقابت‌های وزن پایانی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۱ در اسلو، مجتبی گلیج نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران و دارنده ۲ مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان، برای کسب مدال برنز برابر باتزول اولزیسایخان از مغولستان به روی تشک رفت و حریف نه چندان مطرح خود را پیش از سوت پایان مبارزه با نتیجه عالی ۱۰ بر صفر ضربه فنی کرد و مدال برنز جهان را به چنگ آورد.

گلیج در دیدار نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا به روی تشک رفت و در حالیکه در این مبارزه سخت و دشوار تا ۳ ثانیه مانده به پایان ۲ بر یک پیش بود، روی حمله خودش در خاک اسنایدر نشست و ۲ امتیاز از دست داد تا با نتیجه ۳ بر ۲ شکست بخورد و کشتی برده را با اشتباه خودش واگذار کند.

اما در دیدار فینال این وزن، اسنایدر آمریکایی و سعدولایف از روسیه با هم مسابقه دادند که بسیاری این مسابقه را مسابقه قرن لقب داده بودند. دیدار نهایی، اما چندان جذاب نبود و کایل اسنایدر نتوانست در مقابل حریف قدرتمند و عنوان‌دار خود عرض‌اندام کند و با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد. سعدولایف روس باز هم یک طلای دیگر به دست آورد و همچنین باعث قهرمانی تیم روسیه در این مسابقات شد.

از تیم ایران پیش از این حسن یزدانی در ۸۶، کامران قاسمپور در ۹۲ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، صاحب مدال طلا شدند و علیرضا سرلک در ۵۷، امیرمحمد یزدانی در ۶۵ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم، نیز به مدال نقره رسیدند.

همچنین رحمان عموزاد در ۶۱، عرفان الهی در ۷۰ و یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در پایان مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، تیم روسیه با کسب ۱۷۳ امتیاز اول شد، آمریکا با ۱۶۵ امتیاز به سکوی دوم رسید و ایران نیز با ۱۶۳ امتیاز سوم جهان شد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر