تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.
سفیر ایتالیا:

یک میلیون و دویست هزار دز واکسن استرازنکا را به ایران اهدا کردیم

سفیر ایتالیا در ایران گفت: یک میلیون و دویست هزار واکسن کرونا را به ایران اهدا کردیم و این امر نشانه همکاری خوب ایران با ایتالیا است.

کد خبر: ۱۱۰۵۴۹
۱۴:۰۷ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

یک میلیون و دویست هزار دز واکسن استرازنکا را به ایران اهدا کردیم

دیدارنیوز: جوزپه پرونه در نشست خبری مشارکت ایتالیا برای کمک به مبارزه ایران در برابر پاندمی کرونا گفت: ایتالیا و ایران کشورهایی بودند که در موج اول کرونا بیشتر از همه اسیب دیدند و تعداد زیادی از هموطنان جان خود را از دست دادند و تعداد بیماران زیاد بوده و هر دو کشور از پیامدهای ناشی از این بیماری چون مشکلات اقتصادی و مرگ بسیاری از مردم خیلی رنج کشیدند.
سفیر ایتالیا در ایران ادامه داد: خوشبختانه وضعیت درحال تغییر است و در ایتالیا بیش از٧٠ درصد مردم واکسن زدند و در ایران هم روند واکسیناسیون در حال سرعت گرفتن است و روزانه بیشتر از یک میلیون دز واکسن تزریق می کنند و این تعداد خیلی چشمگیر است. 
پرونه تاکید کرد:  در این راستا خیلی خوشحالم که بگویم که ایتالیا ١ میلیون و ٢٠٠ هزار دز واکسن در اختیار  ایران قرار داده و این نشانه دوستی و همبستگی عمیق میان ایران و ایتالیا است و امیدواریم این اقدام بتواند در مبارزه ایران با اپیدمی کوید ١٩ سودمند باشد. 
وی یادآور شد: این تنها اقدام همکاری در این زمینه بین ایران و ایتالیا نیست و اقدامات بسیاری وجود دارد و درباره انها صحبت می کنیم. سازمان ملل متحد هم برای اهدای واکسن به ایران به ما کمک کردند.
سفیر ایتالیا در ایران از یونیسف هم برای اهدای واکسن ها و حمایت از ایتالیا و ایران تشکر و ابراز خرسندی کرد.
نشست خبری مشارکت و کمک  ایتالیا برای کمک به ایران برای مبارزه با پاندمی کرونا در باغ سفارت ایتالیا در تهران برگزار شد که علاوه بر مقامات ایرانی وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه و مرکز کنترل بیماری های عفونی (CDC) و نمایندگان سازمان ملل در ایران، ویروس شناسان برجسته ایتالیایی که در میان آنان می توان از پرفسور بستتی(Bassetti) از پلی کلینک سن مارینو و پرفسور پونتالی (Pontali) از بیمارستان گالیرا در جنوا و همچنین مسوولان بیمارستان آتیه تهران نام برد که اخیرا تفاهم نامه ای جهت همکاری با بیمارستان گالیرا امضا کرده ان.
اهدای یک میلیون و دویست هزار واکسن، که توسط یونسکو در روزهای آتی تحویل داده خواهد شد. به مثابه بکار گیری اهرم دیگری در همکاری میان دو کشور در مبارزه با همه گیری خواهد بود که شامل انتقال یکصد هزار یورو به سازمان بهداشت جهانی جهت فعالیتهای پیشگیرانه و جلب توجه مردم به رفتارهای اجتماعی مسئولانه و یکصد هزار یور دیگر به فدراسیون بین المللی شرکت های صلیب سرخ و هلال احمر جهت نقش فعال در درمان بیماران کرونایی است. 
واکسن استرازنکا از ١٥ تا ١٨ اکتبر وارد ایران خواهد شد.


منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر