تیتر امروز

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!
اظهارات ضرغامی در مورد پاسارگاد و مقبره کوروش

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!

اظهارات عزت الله ضرغامی در مورد مشکل کشاورزی و ارتفاع ساختمان‌ها در کنار مقبره کوروش واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است. سوال این است که آیا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، متولی کشاورزی است؟!
احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...

کره شمالی تماس‌‌های ضروری با کره جنوبی را از سر گرفت

افسران ارتباطات کره شمالی، پس از حدود دو ماه قطع کامل ارتباط، روز دوشنبه به تماس همتایان خود در آن‌سوی مرز دو کره پاسخ دادند و این در حالی است که کرهٔ شمالی در روز‌های گذشته آزمایش موشک‌های دوربردش را دوباره آغاز کرده است.

کد خبر: ۱۱۰۴۹۵
۱۰:۴۶ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

 

کره شمالی تماس‌‌های ضروری با کره جنوبی را از سر گرفتدیدارنیوز: در نخستین این تماس‌ها مسئولان دو کشور دربارهٔ ماهیگیری در آب‌های مشترک که سال‌ها محل نزاع و درگیری بوده گفتگو کردند. مقامات کرهٔ جنوبی ابراز امیدواری کرده‌اند که ازسرگیری «تماس‌های ضروری» به «کاهش تنش‌ها و بهبود جدی روابط دو کشور» بینجامد.

مجاری ارتباطات ضروری، عبارت از تلفن و فکس‌هایی است که مسئولان دو کره از آنها برای برگزاری دیدار، هماهنگی عبور از مرز و پرهیز از درگیری‌های تصادفی بهره می‌برند.

برخی تحلیل‌گران می‌گویند پیونگ‌یانگ با اطلاع از تمایل سئول به بهبود روابط می‌کوشد به ایالات متحده فشار آورد تا تحریم‌هایش را لغو کند. گروهی دیگر نیز معتقدند که کرهٔ شمالی با قطع و ازسرگیری این تماس‌ها همزمان با آزمایش‌های موشکی‌اش، می‌خواهد همسایهٔ جنوبی از اعتراض به تحرکات نظامی‌اش دست بردارد تا جامعهٔ جهانی کرهٔ شمالی را به‌عنوان قدرت هسته‌ای به‌رسمیت بشناسد.

مذاکرات آمریکا و کره شمالی بر سر لغو تحریم در برابر خلع سلاح هسته‌ای در سال ۲۰۱۹ به بن‌بست رسید. دولت بایدن گفته است «هر وقت و هر جا» بدون پیش‌شرط حاضر به از سرگیری این مذاکرات است اما پیونگ‌یانگ هفتهٔ پیش این رفتار را «دغل‌کارانه» خواند و تأکید کرد که واشنگتن باید نخست «سیاست خصمانه‌اش» را کنار بگذارد.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر