تیتر امروز

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
وزیری که در جریان نیست!
اعتراض‌ها به طرح استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها همچنان ادامه دارد

وزیری که در جریان نیست!

اعتراض‌ها به طرح استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها همچنان ادامه دارد، اما واکنش وزیر میراث فرهنگی به این طرح یک کلام بود:"در جریان نیستم و اطلاع ندارم".

دفاعیه ناظم‌الشریعه از عملکردش در تیم ملی فوتسال

سرمربی تیم ملی فوتسال از عملکرد خود و بازیکنانش در جام جهانی فوتسال که در مرحله یک چهارم نهایی برابر قزاقستان شکست خوردند دفاع کرد.

کد خبر: ۱۱۰۴۷۷
۰۹:۰۶ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

تیم ملی فوتسال

دیدارنیوز - محمد ناظم‌الشریعه درباره عملکرد تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی لیتوانی و اینکه بازیکنان تیم از سرحال نبودن خود صحبت کردند، گفت: باید ببینیم از گذشته چه کرده‌ایم و به نظرم با توجه به شرایط، نتیجه راضی‌کننده‌ای گرفتیم. عزیزی خادم شرایط ملی‌پوشان را دید و تیم محجوب و خوبی داشتیم. شاید سرحال نبودن کلمه درستی نباشد. مشکلات هر مسابقه و اخراج بازیکنان ما باعث ایجاد استرس شد و مشکل دیگری نداشتیم.

عقب‌نشینی هنگام پیش افتادن از رقیب، در ذات ورزش است

وی درخصوص انتقادات نسبت به ساختار دفاعی تیم ملی تصریح کرد: ایران از جلو پرس می‌کند و به همین دلیل، قزاقستان را یک نیمه در زمین خودش نگه داشتیم. در بازی‌های قبلی که عقب‌نشینی می‌کردیم، فخیم به زمین می‌رفت تا حریف را عقب ببریم که مقابل قزاقستان، بازیکن جانشین نداشتیم. عقب‌نشینی هنگام پیش افتادن از رقیب در ذات ورزش است. اشتباه داور باعث شد به‌جای زدن گل سوم، گل تساوی را بخوریم و در نیمه اول باید پنج گل می‌زدیم.

اگر در نیمه اول ۵ گل به قزاقستان می‌زدیم، کسی از ساختار دفاعی نمی‌گفت

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران اظهار داشت: آیا قزاقستان با دریافت پنج گل می‌توانست کمر راست کند؟ اگر در این پنج سال در ساختار دفاعی مشکل داشتیم، در لیتوانی هم مشکل داشتیم. ما در هر بازی که گل می‌خوردیم، گل‌های بیشتری می‌زدیم و اگر مشکلی نباشد، گلی نمی‌خوریم. با همان ساختار دفاعی می‌توانستیم پنج گل در نیمه اول به قزاقستان بزنیم و الان هم کسی چنین حرف‌هایی نمی‌زد. هیچ‌وقت تدافعی بازی نکردیم.

اگر سنگ سفیدی را تنبیه نمی‌کردم، نمی‌توانستم سرم را بلند کنم

وی راجع به غیبت محمدرضا سنگ سفیدی مقابل قزاقستان عنوان کرد: اگر او را تنبیه نمی‌کردیم و شکست می‌خوردیم، اینگونه می‌شد؟ سنگ سفیدی باید به حرف کادر فنی گوش می‌کرد که نکرد و از زمین خارج شد. می‌گویند او را باید بعد از بازی با قزاقستان تنبیه می‌کردی. در این شرایط نمی‌توانستم سرم را بالا بیاورم و ۵۰ بار دیگر هم یک بازیکن مشکلی در نظم تیم ملی داشته باشد، کوتاه نمی‌آیم.

شش سال قهرمان نشدیم؛ ما نسل را سوزاندیم؟

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به نتایج این تیم در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ گفت: همه بازیکنان تیم ملی ایران از جمله شمسایی، حیدریان، بابک معصومی و هاشم‌زاده نسل طلایی بودند. مگر ما چه تیمی را تحویل گرفتیم؟ آخرین مقام تیم ملی در سال ۲۰۱۰ بود و شش سال قهرمان نشده بودیم. در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ قهرمان نشده بودیم؛ آن‌وقت ما نسل را سوزاندیم؟ مگر همین بازیکنان در جام جهانی ۲۰۱۲ بازی نمی‌کردند؟

کم نگذاشتیم و نتیجه بدی نگرفتیم

ناظم‌الشریعه در این باره که گفته می‌شود او باید از ملت ایران عذرخواهی کند، گفت: شادی مردم بزرگترین انگیزه ما بوده و ناراحتی ما به این خاطر است که می‌خواستیم آن‌ها را خوشحال‌تر کنیم. مردم ایران، من و سایر افراد را می‌شناسند و همه چیز را متوجه می‌شوند. ما کم نگذاشتیم و نتیجه بدی نگرفتیم. در جام جهانی ۲۰۱۲ در جمع ۱۶ تیم حذف شدیم؛ سال ۲۰۰۸ به یک‌چهارم نهایی رسیدیم؛ در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ هم که از گروه خود صعود نکردیم. خدا پدر مایلی‌کهن را بیامرزد که رتبه چهارم جهان را در سال ۱۹۹۲ به دست آورد.‌

می‌خواهند بگویند فاجعه شده و فدراسیون باید کاری کند

وی در مورد وضعیت قرارداد خود با فدراسیون فوتبال و بند فسخ این قرارداد که به آن پرداخته شد، اظهار داشت: با فدراسیون قرارداد دارم و قرارداد‌ها بند‌های مختلفی دارند. تابع تصمیم فدراسیون فوتبال هستم، اما به مدیران فشار می‌آورند که بگویند فاجعه شده و فدراسیون باید کاری کند. فدراسیون فوتبال رئیس و هیئت رئیسه دارد؛ می‌خواهید ما را جلوی مردم تخریب کنید؟

سال ۲۰۱۵ بدترین توهین‌ها را کردند و گفتم زمان همه چیز را مشخص می‌کند

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با انتقاد از بی‌حرمتی‌ها نسبت به خودش تصریح کرد: سال ۲۰۱۵ که به مسابقات گرندپری می‌رفتیم، بدترین توهین‌ها را به ما کردند و گفتند ناظم‌الشریعه آدم کوچکی است. من گفتم گذشت زمان همه چیز را مشخص می‌کند و عزت و ذلت دست خداست. خدا کسی را کوچک نمی‌کند و عملکرد افراد باعث کوچک شدن آنهاست.

کسانی که به بازیکنان بی‌احترامی می‌کنند را به خدا واگذار می‌کنم

ناظم‌الشریعه در مورد شایعه پیشنهاد تیم ملی عمان به او عنوان کرد: این صحبت‌ها بچگانه است و می‌خواهند بگویند مربی تیم ملی با جای دیگری قرارداد می‌بندد. هنوز با فدراسیون فوتبال قرارداد دارم. مردم و اهالی فوتسال، من و دوستانی را که چنین صحبت‌هایی می‌کنند، می‌شناسند و هر کسی را که به بازیکنان بی‌احترامی کند، به خدا واگذار می‌کنم. این افراد بابت فوتسال پاک و از دل و جان مایه گذاشتن، به بازیکنان تیم ملی توهین می‌کنند و قبلاً دردشان را کشیده‌اند، اما هنوز نفهمیده‌اند که از خدا خورده‌اند.

تمام‌قد پشت بازیکنان فعلی تیم ملی می‌ایستم

«در صورت ماندن در تیم ملی فوتسال، آیا حاضر به جوانگرایی و کنار گذاشتن نسل فعلی تیم هستید یا خیر؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: این اتفاق بعد از هر جام جهانی رخ می‌دهد و تیم‌ها با نظر فدراسیون، برنامه چهار ساله می‌ریزند. تمام‌قد پشت بازیکنان فعلی تیم ملی می‌ایستم و معتقدم آن‌ها با شرافت و با تمام وجود بازی کردند. هر کسی که شایسته باشد، در تیم ملی بازی می‌کند. جوانانی که گفته می‌شد باید در تیم ملی باشند، از جمله کریمی، آقاپور و ... را به تیم ملی دعوت کردیم و شرایط آن‌ها بررسی شد. بازیکنان نسل جدید با این تیم تمرین کرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی