تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

تست کرونای ۵ درصد زائران ورودی به مرز مهران مثبت بود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تست پی سی آر پنج درصد زائران اربعین که از مرز بین‌المللی مهران وارد شده‌اند، مثبت بوده است.

کد خبر: ۱۱۰۴۵۳
۱۶:۲۹ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰

تست کرونای زائران اربعین

دیدارنیوز ـ دکتر جمیل صادقی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: از حدود ۶۰ هزار زائر وارد شده به کشور از طریق مرز بین المللی مهران ۲۰ هزار تست کرونا انجام گرفت که حدود یک هزار نفر از آنان تست مثبت بودند.

وی افزود: به منظور کنترل موج ورودی زائران با کمک دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و لرستان تلاش شد سلامت افراد بررسی شود و افراد دارای تست مثبت از بقیه جدا شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: به منظور انجام تست کرونا در این فاصله زمانی محدود برای جلوگیری از تجمع افراد در پایانه مرزی مهران از کلیه نیرو‌های شبکه‌های بهداشتی استان استفاده و خوشبختانه به صورت شبانه روزی وضعیت سلامت افراد کنترل و ارزیابی شد.

دکتر صادقی‌فر تاکید کرد: افراد مشکوک و مثبت از بقیه جدا و به صورت جداگانه به استان‌های محل سکونت اعزام شدند و به مسئولان استانی تعداد افراد بیمار و اطلاعات آن‌ها نیز اعلام شد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: اربعین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر