تیتر امروز

کلوپ: واکسن نزدن شبیه رانندگی در مستی است

سرمربی لیورپول با اشاره به این که موافق واکسیناسیون است، گفت ۹۹ درصد شاگردانش واکسینه شده اند.  

کد خبر: ۱۱۰۴۱۲
۱۳:۲۲ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰

یورگن کلوپ

دیدارنیوز - به نقل از گل، در حالی که سرخ‌های آنفیلد خودشان را برای تقابل حساس امشب مقابل منچسترسیتی آماده می‌کنند، یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول در گفتگویی در مورد مساله واکسیناسیون در دنیای فوتبال صحبت کرده است. هفته گذشته مشخص شد که تنها ۷ باشگاه لیگ برتری بیش از ۵۰ درصد بازیکنان خودشان را به طور کامل با دو دوز واکسن بر علیه کرونا واکسینه کرده اند و حتی صحبت‌هایی مبنی بر اعطای پاداش به باشگاه‌هایی که بازیکنان خود را واکسینه می‌کنند نیز مطرح شده بود.

حال یورگن کلوپ در گفتگویی در پاسخ به این سوال که آیا موافق واکسن زدن است و آیا نقشی در واکسن زدن شاگردانش داشته است، گفت:

 فکر کنم بتوانم بگویم که ۹۹ درصد بازیکنان ما واکسینه شده اند. لازم نبود کسی را برای این کار قانع کنم. این یک تصمیم طبیعی از سوی تیم بود. به خاطر ندارم با بازیکنی صحبت کرده باشم یا به او گفته باشم چرا باید واکسن بزند، چون من دکتر نیستم. کاری که ممکن بود بکنم این بود که شبیه موقعیت‌های بی شمار دیگر، فقط توصیه هایم را بگویم، ولی این کار هم لازم نشد. به طور کلی، این طور به نظر می‌رسد که اجازه نداریم به مردم توصیه کنیم. از کجا این علم را به دست آورده ام که فکر کنم واکسن زدن کاری منطقی است؟ با دکتر‌هایی که سال هاست می‌شناسم تماس گرفتم و پرسیدم نظر شما چیست؟   کار درست هم همین است. اگر بخواهم راجع به چیزی بدانم، از متخصص آن سوال می‌کنم. به همین خاطر هم واکسن زدم، زیرا در گروه سنی هستم که ممکن است این بیماری برایم خطرساز باشد و خیلی خوشحالم که توانستم واکسن بزنم.  

مربی آلمانی در ادامه گفت: شاید ساده لوح به نظر برسم، اما درک نمی‌کنم چرا اجازه نداریم به دیگران توصیه کنیم. قضیه شبیه رانندگی در مستی است. قانون می‌گوید اجازه ندارید در حالت مستی رانندگی کنید و ما هم این کار را نمی‌کنم. این قانون برای حفاظت از من نیست. برای حفاظت از سایر مردم است و همه این قانون را قبول کرده اند. همه می‌دانیم نوشیدنی برای بدن ضرر دارد، ولی با این وجود آن را مصرف می‌کنیم. واکسن هم حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که برای بدن خوب نیست، ولی وقتی همه متخصصین می‌گویند راه حل شرایط فعلی است، باید واکسن را بزنیم. واکسن را برای حفاظت از خود نزدم. آن را برای حفاظت از مردم اطرافم زدم و درک نمی‌کنم چرا این موضوع را محدودیت آزادی در نظر می‌گیرند. اگر این طور بود، رانندگی نکردن در مستی هم محدود کردن آزادی افراد محسوب می‌شد، اما آن را قبول کرده ایم.    

سرمربی لیورپول در پایان گفت: اجازه نداریم از مردم بپرسیم آیا واکسن زده اند یا نه، اما اجازه دارم از یک راننده تاکسی بپرسم مست هستی یا نه؟ و اگر راننده جواب بدهد مجبور نیستم جوابت را بدهم، می‌گویم باشد پس با شما سفر نمی‌کنم. اگر من با حالت مستی وارد دفتر کارم شوم، می‌توانند مرا به خانه بفرستند یا اخراجم کنند. درک نمی‌کنم. واکسن زده ام، زیرا در مورد خودم نگران بودم، اما بیشتر از آن نگران انسان‌های اطرافم بودم. اگر کرونا بگیرم و بابتش عذاب بکشم، تقصیر خودم است، اما اگر کرونا بگیرم و آن را به افرادی دیگر بدهم، تقصیر آن‌ها نیست و کاملا من مقصر هستم.

منبع: طرفداری
برچسب ها: یورگن کلوپ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر