تیتر امروز

لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا
نگاهی به هفته بیست و چهارم لیگ برتر

برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا

با پیروزی تیم‌های بالانشین در هفته بیست و چهارم، جدول لیگ بدون تغییر باقی مانده اما ممکن است اتفاقاتی برای استقلال بیفتد و سرنوشت آبی‌ها به کلی تغییر کند.

قبض برق مشترکان پرمصرف با تعرفه ماینر حساب می‌شود؟!

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق مشترکان پرمصرف را افرادی که بیش از ۳۰۰ کیلووات بر ساعت برق مصرف می‌کنند، معرفی کرد و گفت: این افراد علاوه بر ۷ درصد قبلی، ۱۶ درصد دیگر هم به صورت‌حسابشان اضافه می‌شود.

کد خبر: ۱۱۰۳۶۴
۱۰:۰۲ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰

قبض برق مشترکان پرمصرف

دیدارنیوز ـ سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی ادعا کرده بود که برق مشترکان پرمصرف خانگی با تعرفه برق رمزارز‌ها محاسبه می‌شود. همزمان بسیاری از مشترکان هم از افزایش چند برابری قبض برق این دوره‌شان نسبت به مدت مشابه در سال پیش شکایاتی داشتند.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در همین‌باره می‌گوید: قیمت برق مشترکان خانگی و جریمه‌های آنان با تعرفه مشترکان خانگی حساب می‌شود. رجبی مشهدی توضیح می‌دهد: افرادی که زیر الگوی‎‌های استاندارد برق مصرف می‌کنند، به طور سالیانه ۷ درصد افزایش قیمت دارند. صورت‌حساب برق این افراد معمولا حدود ۳۰ هزار تومان است.

او مشترکان پرمصرف را مشخص می‌کند: افرادی که بیش از ۳۰۰ کیلووات بر ساعت برق مصرف می‌کنند مشترکان پرمصرف هستند. این افراد علاوه بر ۷ درصد قبلی، ۱۶ درصد دیگر هم به صورت‌حسابشان اضافه می‌شود.

رجبی مشهدی بیان می‌کند: ۸۵۰ هزار مشترک خانگی ما از ۳۰ میلیون مشترک، بیش از دوبرابر الگو برق مصرف می‌کنند. قبض برق این افراد معمولا حدود ۷۰ هزار تومان و بالاتر می‌آید و رقم مازاد بر دو برابر را هر با احتساب متوسط خرید برق از نیروگاه تجدیدپذیر که حدود ۸۰۰ تومان است حساب می‌شود.

او ادعای سخنگوی برق خراسان رضوی را رد می‌کند: افرادی که مجوز ماینینگ دریافت کرده باشند، تعرفه رمزارز‌ها را پرداخت می‌کنند. او با تکذیب این ادعا ادامه می‌دهد: برق تنها در صورتی با تعرفه رمزارز حساب می‌شود که مجوز ماینینگ دریافت شده باشد؛ در غیر این صورت، دستگاه ماینر ضبط می‌شود.

رجبی مشهدی، در آخر یادآوری می‌کند: تعرفه رمزارز‌ها ۱ هزار و ۶۰۰ تومان به ازای هر کیلووات بر ساعت است و این رقم در ۴ ماه گرم دو برابر هم می‌شود و به ۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد.

برچسب ها: مصرف برق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی