تیتر امروز

استیصال بارسلونا؛ لاپورتا دست به دامان مربی گمنام!

امروز موندودپورتیوو نشریه نزدیک به باشگاه بارسلونا ادعا کرد که احتمال دارد پس از اخراج کومان، هدایت تیم تا انتهای فصل به دست یک مربی ناشناخته سپرده شود.

کد خبر: ۱۱۰۳۱۹
۱۷:۳۰ - ۱۰ مهر ۱۴۰۰

 لاپورتا دست به دامان مربی گمنام!

دیدارنیوز - دیگر چیزی به پایان دوران مربیگری رونالد کومان در بارسا نمانده و سرمربی هلندی پس از یک سال پر فراز و نشیب جای خود را به یک فرد دیگری خواهد داد.

کومان بارسا را فصل قبل به کوپا دل ری رساند، ولی در رقابت‌های دیگر عملکردی ناامیدکننده داشت و روند بد بارسا در فصل جاری نیز ادامه داشته است. نبود یک گزینه مناسب برای جانشینی کومان، دلیل اصلی تاخیر در اخراج او بوده و سران بارسا این روز‌ها در حال ارزیابی درست برای پیدا کردن بهترین مربی هستند.

گفته می‌شود که گزینه مورد علاقه خوان لاپورتا رئیس بارسا آندره آ پیرلو است، ولی هیئت مدیره روی ژاوی نظر مثبت دارد. باب مارتینز مربی بلژیک و مارسلو گایاردو مربی ریوپلاته نیز دیگر گزینه‌ها هستند.

مارتینز دیروز در نشستی خبری اعلام کرد که مطلقا هیچ تماسی از بارسا با وی گرفته نشده، ولی همچنین گفت که کسی از فردای خودش خبر ندارد و شاید اتفاق دیگری رخ بدهد.

گایاردو نیز بامداد امروز به شایعات پاسخ منفی داد و گفت: «تمام تمرکزم روی بازی برابر بوکاجونیورز است و علاوه بر این، همه می‌دانند که دوست دارم تا پایان قراردادم در ریور بمانم. من جزو مربیانی نیستم که در نیمه‌های فصل، تیمم را رها کنم، حتی به خاطر بارسلونا. دلیلی ندارد که ذهنم را به مسائل حاشیه‌ای معطوف کنم. با ریور قرارداد دارم و به این تیم متعهدم. می‌خواهم مربی ریور بمانم و در ذهنم چیز دیگری نمی‌گذرد. اینکه با من تماس گرفته شده یا خیر هم دلیلی برای مطرح کردن ندارد. فقط می‌توانم بگویم که تا پایان قراردادم خواهم ماند و سپس خواهیم دید چه می‌شود.»

طبق ادعای امروز رادیو کاتالونیا، لاپورتا اکنون تغییر عقیده داده و معتقد است که "اریک تن هاگ"، سرمربی ۵۱ ساله آژاکس می‌تواند بهترین جانشین برای کومان باشد. کسی که در آژاکس با سبک و فلسفه نزدیک به بارسلونا تیمش را روانه میادین می‌کند و دو سال پیش توانست با بازیکنانی مستعد و جوان، تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان نیز صعود کند. بسیاری او را مربی شایسته‌ای برای آبی اناری‌ها می‌دانند.

مشکل اینجاست که تن هاگ دو سال دیگر با آژاکس قرارداد دارد و به نظر دشوار می‌رسد که در ابتدای فصل تیم خود را رها کند.

ضمن اینکه دستمزد تن هاگ بالاست و بارسا در صورت جذب این مربی باید به آژاکس نیز غرامت بدهد. وضعیت اقتصادی بد بارسلونا باعث شده تا چنین به نظر برسد که باشگاه کاتالان تا انتهای فصل صبر کرده و سپس با تن هاگ قرارداد امضا خواهد کرد.

طبق ادعای موندودپورتیوو، در شرایطی که ژوردی کرویف احتمال مربیگری بارسا را رد کرده و سرجی بارخوان نیز مربی تیم دوم است، احتمال می‌رود تا آلبرت کاپیاس مربی تیم زیر ۲۱ ساله‌های بارسا تا پایان فصل هدایت تیم را برعهده بگیرد. او تا چند ماه پیش مربی تیم زیر ۲۱ ساله دانمارک بود.

او سال ۲۰۱۷ در دورتموند نیز دستیار بود و سابقه حضور در فوتبال چین و نیز تیم‌های پایه بروندبی دانمارک را هم دارد. کاپیاس هرگز شانس هدایت تیمی در سطح اول فوتبال دنیا را نداشته است.

منبع: ورزش 3
برچسب ها: بارسلونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر