تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

راهنمای دریافت اینترنت رایگان شبکه شاد، ویژه معلمان و دانشجویان

با وجود آغاز سال تحصیلی، هنوز فرایند ثبت نام و اختصاص بسته‌های اینترنت رایگان ویژه شبکه شاد آغاز نشده است. وزارت ارتباطات در این باره می‌گوید در حال دریافت داده‌های مرتبط با اساتید، دانشجویان و معلمان است تا بتواند اطلاعات تائید شده آن‌ها را دریافت و به‌روزرسانی کند.

کد خبر: ۱۱۰۱۱۳
۱۶:۰۵ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

راهنمای دریافت اینترنت رایگان شبکه شاد

دیدارنیوز ـ طبق هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و ارتباطات، استفاده دانش آموزان از شبکه شاد رایگان است. اما برای اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب اینترنت رایگان در نظر گرفته شده است. البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که اساتید و دانشجویان باید برای دریافت اینترنت رایگان ثبت نام کنند.

وزارت ارتباطات می‌گوید هر کدام از دانش‌آموزان، اولیا و معلمان در سراسر کشور به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد، چیزی کسر نخواهد شد.

البته این وزارتخانه تاکید کرده که کاربران لازم است هنگام استفاده از سامانه شاد، اطمینان حاصل کنند که نرم‌افزار‌های تغییر دهنده IP، روی دستگاه شان غیر فعال است، تا از نظر فنی، امکان تشخیص IP‌های سامانه شاد و به طور خودکار رایگان شدن اینترنت مصرفی، وجود داشته باشد.

اما برای اساتید حوزه و دانشگاه، معلمین و طلاب وزارت ارتباطات بسته‌های اینترنت هدیه در نظر گرفته است.

طبق اعلام ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، برای اساتید دانشگاه بسته ۶۰ گیگابایتی، برای معلمان ۴۰ گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته ۳۰ گیگابایتی به مدت ۶ ماه در نظر گرفته شده است.

بسته‌های اینترنت اساتید دانشگاه و دانشجویان چه زمانی اختصاص می‌یابد؟

با وجود آغاز سال تحصیلی، هنوز فرایند ثبت نام و اختصاص بسته‌های اینترنت رایگان ویژه شبکه شاد آغاز نشده است. وزارت ارتباطات در این باره می‌گوید در حال دریافت داده‌های مرتبط با اساتید، دانشجویان و معلمان است تا بتواند اطلاعات تائید شده آن‌ها را دریافت و به‌روزرسانی کند.

مسئولان این وزارتخانه همچنین تاکید می‌کنند که مقدمه آغاز ثبت‌نام این است که اطلاعات مربوط به دانشجویان توسط وزارت بهداشت، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد و نیز اطلاعات اساتید حوزه و دانشگاه از طریق مراجع ذی‌ربط تائید شود و در اختیار وزارت ارتباطات قرار بگیرد.

طبق گفته هاشمی، معاون وزیر ارتباطات، به‌محض وصول این اطلاعات، ثبت‌نام و فرآیند تخصیص بسته‌ها آغاز می‌شود.

البته او هنوز نگفته که این اطلاعات قرار است چه زمانی به وزارت ارتباطات برسد.

اما او می‌گوید که ترافیک بسته هدیه از زمان فعال سازی به مدت ۶ ماه اعتبار دارد و حتی اگر با تأخیر زمانی نیز فعال شود، از همان روز به مدت ۶ ماه در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

اساتید دانشگاه و دانشجویان چگونه ثبت نام کنند؟

طبق برنامه ریزی وزارت ارتباطات، اساتید دانشگاه، دانشجویان و معلمان برای دریافت بسته اینترنت خود باید به سامانه https://ictgifts.ir/ مراجعه کنند.

اما بررسی سامانه مذکور نشان می‌دهد که فرایند ثبت نام هنوز آغاز نشده است.

البته در این سامانه تاکید شده که فرآیند ثبت نام جهت دریافت بسته ۶۰ گیگابایتی هدیه اینترنت رایگان با استفاده از «کدملی» و «شماره تلفن همراه»، به زودی و پس از انجام مقدمات کار از طریق همین سامانه آغاز خواهد شد.

منبع: فرادید
برچسب ها: اپلیکیشن شاد
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر