تیتر امروز

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۶)

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با دیدار برای رصد اخبار روزانه همراه باشید.
رکورد‌های جالب توپ طلا!
یک روز مانده تا اهدای «بالون دُر»

رکورد‌های جالب توپ طلا!

یکی از بزرگ‌ترین رویا‌های بازیکنان فوتبال در جهان به دست آوردن توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال است. در فاصله کوتاهی تا معرفی بازیکن برتر امسال، نگاهی به رکورد‌های این جایزه انداخته‌ایم.

راهنمای دریافت اینترنت رایگان شبکه شاد، ویژه معلمان و دانشجویان

با وجود آغاز سال تحصیلی، هنوز فرایند ثبت نام و اختصاص بسته‌های اینترنت رایگان ویژه شبکه شاد آغاز نشده است. وزارت ارتباطات در این باره می‌گوید در حال دریافت داده‌های مرتبط با اساتید، دانشجویان و معلمان است تا بتواند اطلاعات تائید شده آن‌ها را دریافت و به‌روزرسانی کند.

کد خبر: ۱۱۰۱۱۳
۱۶:۰۵ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

راهنمای دریافت اینترنت رایگان شبکه شاد

دیدارنیوز ـ طبق هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و ارتباطات، استفاده دانش آموزان از شبکه شاد رایگان است. اما برای اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب اینترنت رایگان در نظر گرفته شده است. البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که اساتید و دانشجویان باید برای دریافت اینترنت رایگان ثبت نام کنند.

وزارت ارتباطات می‌گوید هر کدام از دانش‌آموزان، اولیا و معلمان در سراسر کشور به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد، چیزی کسر نخواهد شد.

البته این وزارتخانه تاکید کرده که کاربران لازم است هنگام استفاده از سامانه شاد، اطمینان حاصل کنند که نرم‌افزار‌های تغییر دهنده IP، روی دستگاه شان غیر فعال است، تا از نظر فنی، امکان تشخیص IP‌های سامانه شاد و به طور خودکار رایگان شدن اینترنت مصرفی، وجود داشته باشد.

اما برای اساتید حوزه و دانشگاه، معلمین و طلاب وزارت ارتباطات بسته‌های اینترنت هدیه در نظر گرفته است.

طبق اعلام ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، برای اساتید دانشگاه بسته ۶۰ گیگابایتی، برای معلمان ۴۰ گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته ۳۰ گیگابایتی به مدت ۶ ماه در نظر گرفته شده است.

بسته‌های اینترنت اساتید دانشگاه و دانشجویان چه زمانی اختصاص می‌یابد؟

با وجود آغاز سال تحصیلی، هنوز فرایند ثبت نام و اختصاص بسته‌های اینترنت رایگان ویژه شبکه شاد آغاز نشده است. وزارت ارتباطات در این باره می‌گوید در حال دریافت داده‌های مرتبط با اساتید، دانشجویان و معلمان است تا بتواند اطلاعات تائید شده آن‌ها را دریافت و به‌روزرسانی کند.

مسئولان این وزارتخانه همچنین تاکید می‌کنند که مقدمه آغاز ثبت‌نام این است که اطلاعات مربوط به دانشجویان توسط وزارت بهداشت، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد و نیز اطلاعات اساتید حوزه و دانشگاه از طریق مراجع ذی‌ربط تائید شود و در اختیار وزارت ارتباطات قرار بگیرد.

طبق گفته هاشمی، معاون وزیر ارتباطات، به‌محض وصول این اطلاعات، ثبت‌نام و فرآیند تخصیص بسته‌ها آغاز می‌شود.

البته او هنوز نگفته که این اطلاعات قرار است چه زمانی به وزارت ارتباطات برسد.

اما او می‌گوید که ترافیک بسته هدیه از زمان فعال سازی به مدت ۶ ماه اعتبار دارد و حتی اگر با تأخیر زمانی نیز فعال شود، از همان روز به مدت ۶ ماه در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

اساتید دانشگاه و دانشجویان چگونه ثبت نام کنند؟

طبق برنامه ریزی وزارت ارتباطات، اساتید دانشگاه، دانشجویان و معلمان برای دریافت بسته اینترنت خود باید به سامانه https://ictgifts.ir/ مراجعه کنند.

اما بررسی سامانه مذکور نشان می‌دهد که فرایند ثبت نام هنوز آغاز نشده است.

البته در این سامانه تاکید شده که فرآیند ثبت نام جهت دریافت بسته ۶۰ گیگابایتی هدیه اینترنت رایگان با استفاده از «کدملی» و «شماره تلفن همراه»، به زودی و پس از انجام مقدمات کار از طریق همین سامانه آغاز خواهد شد.

منبع: فرادید
برچسب ها: اپلیکیشن شاد
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر