تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
رییس کمیته کشوری اپیدمی کرونا وعده داد

جشن پوشش کامل واکسیناسیون تا سه ماه آینده

حمید سوری، رییس کمیته کشوری اپیدمی کرونا گفت: با سرعت کنونی در تزریق واکسن سه ماه آینده جشن پوشش کامل واکسیناسیون را خواهیم گرفت.

کد خبر: ۱۱۰۰۶۴
۱۲:۱۳ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

جشن پوشش کامل واکسیناسیون

دیدارنیوز ـ حمید سوری، رییس کمیته کشوری واکنش سریع و اپیدمی کرونا در کشور در بخش خبری تلویزیونی در خصوص قرنطینه هوشمند اظهار کرد: کشورما در قرنطینه هوشمند با توجه به واکسیناسیون خوب و شتاب آن در ایران برخی از مناطق کشور پوشش واکسیناسیون خوبی انجام شده است.

او ادامه داد:در حال حاضر حدود یک پنجم جمعیت کشور واکسینه نشده و بخشی از گروه‌های پر خطر واکسن را دریافت نکرده اند و این در حالی است که واکسن کافی در ایران موجود است. لاکدان ضرر اقتصادی زیادی به کشور تحمیل می‌کند. ما باید به سمت عادی سازی جامعه برویم. قرنطینه هوشمند سبب شده تا مواردی که اعث بروز و شیوع بیماری کرونا می‌شود، به حداقل برسد و مراقب گروه‌های پر خطر باشیم.

سوری بیان کرد: با افزایش میزان پوشش واکسیناسیون احتمال جهش ویروس کرونا کمتر خواهد شد، جهش‌های مختلف باعث شده تا میزان اثر بخشی واکسن‌ها تحت تاثیر قرار گیرد، هوشمند سازی به نوعی رصد بیمار و جداسازی افراد پرخطر در کشور است و ما زیرساخت‌های مناسب این طرح را در ایران داریم.

او افزود: با استفاده از کارت‌های بنزین و ملی می‌توانیم درصد افراد مبتلا را که نقض قرنطینه می‌کنند و افرادی که با بیماران در ارتباط با بوده اند، شناسایی کنیم. همچنین با استفاده از تلفن همراه می‌توان طرح قرنطینه هوشمند را در کشور اجرا کرد. اکنون واکسیناسیون در کشور اجباری نیست، اما می‌توان حضور افراد واکسن نزده را در جامعه محدود کنیم و به زودی افرادی که واکسن نمی‌زنند از دریافت خدمات اجتماعی محروم خواهند شد.

سوری افزود: در حال حاضر باید بیش از ۸۰ درصد از جامعه واکسینه شوند تا یک ایمنی نسبی در بین مردم ایجاد شود. د ر کشور‌های غربی با استفاده از هولوگرام‌هایی متوجه می‌شوند که کدام فرد واکسن دریافت کرده است. در طرح شهید سلیمانی ما طرح مدیریت هوشمند را تا قسمتی اجرا کردیم، اما این کار به دلیل عدم همکاری کافی برخی از سازمان‌ها به طور دقیق اجرا نشد.

او بیان کرد: کسب و کار‌های مردم باید به حالت قبل برگردد و ما یکسری کار‌ها را مانند دورکاری افراد را بدون مطالعه و ارزشیابی انجام دادیم که متاسفانه موثر نبوده است. در کشور‌های اروپایی دو کاری باعث کاهش ۸۰ درصدی کارایی کارمندان شده بود.

سوری گفت: ما باید به دوران پسا کرونا توجه جدی داشته باشیم، در قدیم ما قرنطینه سنتی را در کشور اجرا می‌کردیم. رنگ بندی شهر‌ها باید تغییر کند، عمدتا این رنگ بندی بر اساس میزان بستری بیماران در مراکز درمانی بوده و این رنگ بندی در شهر‌های کوچک بی اثر است و باید معیار‌های رنگ بندی تغییر کند.

او بیان کرد: ما با این سرعت ظرف حدود سه ماه آینده ما جشن پوشش واکسیناسیون را در کشور خواهیم گرفت.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر